9./76

Baer Johann
25.11.1909 – Grefrath
v 00.04.1945 – Küstrin
Baier Josef
15.11.1914 – Hammerbach
v 00.01.1945 – Tarnow
Bannick Ernst Günther
10.07.1925 – Hamburg
v 00.12.1943 – Mittelabschnitt
Bartels Helmuth
31.12.1919 – Hamburg
31.12.1941 – n. Grusino
Bartlog Paul
11.12.1913 – Wirschkowitz
05.09.1941 – Soluzuhowka 1./San20
Beckmann Walter
14.12.1909 – Lüdingwerth
v 00.03.1945 – Frankfurt/Oder
Bickelhaupt Georg 
28.03.1924 – Darmstadt
v 00.11.1943 – Kiew
Biehl Helmut 
27.02.1926 – Jena
v 00.01.1944 – Berditschew
Biewendt Kurt
01.03.1921 – Oker
v 00.01.1945 – Kielce
Block Otto
05.09.1919 – Preußisch Börnecke
31.10.1941 – Petrowskoje
Böge Werner
03.05.1909 – Itzehoe
v 00.03.1945 – Küstrin
Boje Walter Heinrich
20.06.1914 – Hamburg
01.08.1941 – Ratschino
Borchard Heinz
20.12.1925 – Bankau
v 00.01.1945 – Radom
Brockmann Wilhelm
01.02.1920 – Hannover
v 00.08.1943 – Wjasma
Brüdt Heinrich
01.01.1908 – Hochdonn
v 00.12.1943 – Wolkonsskoje
Bruhn Friedrich
21.09.1916 – Hamburg
v 00.04.1944 – Zagielnica
Budelmann Georg
26.10.1910 – Brinkum
04.08.1941 – Mitjkowo
Bux Hermann 
05.07.1910 – Hamburg
v 00.07.1944 – Lemberg
Callsen August
02.02.1912 – Dingholz
29.10.1941 – Bodogoschtsch 1./San20
Conze Egon
22.01.1916 – Hagen
v 00.07.1944 – Lemberg
Dahlhoff Friedrich Günther
30.04.1924 – Bockum
v 00.01.1945 – Baranow
David Ernst
25.02.1910 – Essen
v 00.07.1944 – Zolkiew
Diedrich Hans
08.10.1909 – Wien
30.08.1941 – Mga
Eich August
04.08.1912 – Rüsselsheim
v 00.11.1943 – Kiew
Faby Jonny
01.01.1924 – Hamburg
v 00.08.1943 – Wjasma
Feldt Werner 
17.10.1925 – Holstein
v 00.12.1943 – Berditschew
Gardzielewski Johann
10.07.1908 – Danzig
v 00.00.1943 – Kiew
Gehler Walter 
01.05.1909 – Berlin
v 00.04.1945 – Fürstenwalde
Gerken Rolf
23.10.1925 – Hamburg
v 00.12.1943 – Wolkonsskoje
Girbig Richard
17.12.1906 – Schlesien
v 00.01.1945 –
Gross Günter 
03.07.1925 – Schweins
v 00.07.1944 –
Gülck Hans
11.10.1915 – Alveslohe
01.08.1941 – b. Ratschino
Güldenpenning Wilhelm
14.12.1907 – Hamburg
v 00.01.1945 – Baranow
Gütler Adolf
22.11.1908 – Württemberg
v 00.03.1945 – Berlin
Häfner Friedrich Georg
10.08.1918 – Bad Mergentheim
30.10.1941 – Worobiza
Hand Klaus
19.04.1925 – Glasholz
v 00.12.1943 – Wolchow
Hartwig John
02.10.1915 – Hamburg
v 00.06.1944 – Lemberg
Haupt Walter Paul
00.00.0000 –
02.07.1941 – Rudnia
Heckl Alfons 
16.03.1906 – Hamburg
v 00.11.1944 – Baranow
Heinz Hans
14.11.1923 – Hamburg
v 00.04.1945 – Seelow
Held Heinrich
17.11.1923 – Wilhelmshaven
v 00.12.1942 – Welikije Luki
Heldt Willy
26.08.1911 – Lundenberg
06.09.1941 – Gory
Hellmer Herbert
03.12.1917 – Schmalfeldt
12.09.1939 – Andrzejewo
Henning Karl 
06.01.1911 – Bremen
v 00.12.1943 – Sowjetunion
Höljes Rudolf 
27.05.1906 – Bremen
v 00.11.1944 – Kursk
Humel Wilhelm
05.02.1923 – Wien
v 00.08.1943 – Wjasma
Hylla Alfons
22.12.1921 – Georgenberg
19.09.1941 – Marjino
Jensen Horst 
30.04.1924 – Hamburg
v 00.12.1943 – Wolkonsskoje
Jonasson Theobald
05.12.1924 – Langwedel
v 00.01.1945 – Baranow
Killinger Erich
17.09.1907 – Korb
v 00.03.1945 – Stettin
Klement Oskar
19.06.1916 – Dittersdorf
31.10.1941 – Budogoschtsch 1./San20
Koch Fritz
16.08.1916 – Mühlenbarbeck
02.09.1941 – Mga
Köhn Willi
18.03.1916 – Nützen
01.08.1941 – Ratschino
König Rudolf
09.09.1919 – CSR
v 00.07.1943 – Sowjetunion
König Wilhelm
05.09.1926 – Störkathen
v 00.03.1945 – Küstrin
Kühlke Johann
20.11.1915 – Nottensdorf
01.08.1941 – Ratschino
Kuhn Heinz 
02.03.1927 – Bottrop
v 00.03.1945 – Baranow
Kunze Willi
21.09.1917 – Harburg
04.08.1941 – Mitjkowo 2./San20
Lau Heinz 
08.02.1925 – Hamburg
v 00.08.1944 – Weichselbogen
Laue Hermann
08.05.1910 – Hannover
v 00.03.1945 – Küstrin
Launer Karl Heinz
28.03.1924 – Breslau
v 00.10.1943 – Kiew
Liebmann Richard
19.02.1907 – Flensburg
v 00.10.1943 – Wolkonsskoje
Mackeprang Hans
22.10.1924 – Burg
v 00.11.1943 – Kiew
Malchow Helmuth
18.11.1907 – Kiel
v 00.12.1943 – Osten
Malich Paul
18.06.1924 – Hamburg
v 00.10.1943 – Kiew
Martin Ludwig
02.11.1908 – Ensdorf
v 00.01.1945 – Tschenstoch
Mensing Hermann 
12.06.1924 – Steinhagen
v 00.10.1943 – Kiew
Metzendorf Herbert
21.04.1909 – Hamburg
v 00.12.1943 – Berditschew
Meyer Erich
04.09.1915 – Rahnhorst
21.09.1941 – b. Marjino
Meyer Heinrich
15.04.1925 – Coldam
v 00.12.1943 – Wolkonsskoje
Meyn Heinz Peter
26.02.1916 – Bokholt
31.10.1941 – Petrowskoje
Müller Hermann
09.09.1924 – Westfalen
v 00.10.1944 – Stopnica
Neckler Theo
10.12.1922 – Hagen
v 00.03.1945 – Wjasma
Nepecks Heinz 
26.09.1924 – Düsseldorf
v 00.03.1944 – Winnitza
Neugeborn Ernst
09.12.1915 – Kaplitz
31.12.1941 – n. Grusino
Nolte Fritz
02.12.1921 – Leeste
v 00.08.1944 – Galizien
Oehlrich Bodo
15.06.1923 – Hamburg
v 00.10.1943 – Grigorowka
Oejen Focke
01.02.1925 – Ostfriesland
v 00.00.1944 – Witebsk
Ohlings Karl
02.11.1919 – Krefeld
v 00.07.1944 – Lemberg
Paulitsch Wilhelm
23.08.1923 – Lyck
v 00.12.1944 – Ostpreußen
Pelikan Heinz
26.09.1913 – Kiel
v 00.03.1942 – Sowjetunion
Perner Gerhard
08.01.1923 – Hamburg
v 00.12.1943 – Berditschew
Pierron Willi
24.01.1917 – Hamburg
31.10.1941 – Budogoschtsch 1./San20
Pietschmann Willi Ernst
20.11.1920 – Itzehoe
02.10.1941 – Marjino
Plescher Erhard Rudolf 
22.08.1922 – CSR
v 00.04.1945 – Krampnitz
Poelk Walter
23.12.1907 – Hamburg
v 00.08.1943 – Wjasma
Redenius Jann
07.04.1907 – Extum
v 00.01.1945 – Kielce
Reimer Franz
07.06.1911 – Kulsow
04.12.1941 – Ssitomlja
Reißner Werner
17.09.1916 – Hamburg
v 00.08.1943 – Wjasma
Riedel Willi
23.11.1917 – Hamburg
05.10.1941 – Mga
Rimsthal Richard
09.12.1926 – Hamburg
v 00.01.1945 – Baranow
Rintche Karl
06.05.1910 – Hamburg
v 00.08.1943 – Orel
Roden Günther
24.05.1919 – Kronshagen
30.10.1941 – Petrowskoje
Roi Georg du
05.11.1921 – Maxdorf
31.12.1941 – n. Grusino
Rose Georg
10.01.1925 – Oldenburg
v 00.12.1943 – Wolkonsskoje
Rossbach Karl
16.05.1910 – Niederlande
v 00.00.1944 – Kiew
Rufflet Franz
09.01.1910 –
v 00.08.1944 – Rumänien
Sandvoss Herbert 
30.09.1920 – Hamburg
v 00.01.1945 – Krakau
Sass Paul 
02.04.1902 – Hamburg
v 00.01.1945 – Sorau
Schell Werner Anton
21.03.1920 – Elsaß-Lothringen
v 00.00.1944 – Wolkonsskoje
Schildt Heini 
28.12.1926 – Meldorf
v 00.01.1945 – Kielce
Schneider Antonius
22.12.1925 – Langenhahn
22.03.2011 – Berlin
Schönbach Siegfried
22.11.1923 – Hamburg
v 00.10.1943 – Kiew
Schönberger Alfred
08.12.1925 – Hamburg
v 00.12.1943 – Berditschew
Schulten Johannes
03.07.1919 – Hemdingen
v 00.05.1944 – Zolkiew
Schulz Hans Walter
27.10.1909 – Hamburg
v 00.10.1943 – Kiew
Schümann Horst
26.01.1925 – Hamburg
v 00.03.1944 – Rolija
Schüssler Max
12.12.1913 – Zürich
04.09.1941 – Otradnoje
Schütz Robert 
10.02.1915 – Hamburg
v 00.11.1943 – Puschtsche
Schwien Bruno
06.04.1925 – Schleswig
v 00.12.1943 – Berditschew
Semmelmeier Joseph
04.10.1924 – Niederbayern
v 00.01.1945 – Baranow
Severin Helmut
15.09.1913 – Grünholz
30.06.1941 – Lohojsk
Soll Walter
04.12.1912 – Meldorf
v 00.01.1945 – Osten
Stein Otto
09.01.1914 – Hamburg
v 00.03.1944 – Tarnopol
Steiner Michael
19.06.1927 – Vagen
v 00.03.1945 – Seelow
Strassburg Herbert
10.06.1912 – Wedel
v 00.07.1943 – Orel
Struck Walter
05.11.1919 – Hamburg
31.12.1941 – Tschudowo 2./San161
Sumfleth Johannes
07.05.1912 – Wedel
v 00.01.1945 – Kielce
Szewezyk Wilhelm
05.01.1911 – Nieder-Rydoltau
26.09.1941 – Marjino
Teichmann Reinhold
03.02.1909 – Birkenwerder
21.11.1941 – Petrowskoje
Theus Franz
28.05.1907 – Behle
v 00.08.1944 – Stopnica
Weingart Josef
27.05.1906 – Niederspay
v 00.11.1943 – Bochiza
Westphalen Helmut
01.11.1921 – Reinbek
v 00.02.1945 – Guhlau
Wiezorek Franz
31.05.1912 – Grunsruh
v 00.01.1945 – Kielce
Winter Franz Xaver
22.09.1906 – Schwabisch Gmünd
v 00.03.1945 – Frankfurt/Oder
Wissel Gustav 
13.09.1925 – Hamburg
v 00.12.1943 – Shitomir
Wulfmeyer Günter
24.04.1927 – Herford
v 00.01.1945 – Baranow
Wüpper Herbert 
22.06.1911 – Hamburg
v 00.10.1943 – Wolkonsskoje
Würges Oskar
02.11.1908 – Kirrlach
v 00.03.1945 – Berlin
Zöbisch Arthur
02.06.1919 – Ahlerstedt
v 00.04.1945 – Berlin

Start typing and press Enter to search