3./90

Ahlers Heinz Manfred
27.08.1923 – Kiel
v 00.07.1944 – Brody
Allwörden Hans von
23.12.1912 – Neulandermoor
Altevogt August Wilhelm
19.08.1906 – Lengerich
17.06.1940 – Vesoul
Bartels Wolfgang
03.11.1907 – Hamburg
27.05.1940 – Zuytpeene
Borchers Ernst
20.10.1926 – Ostendorf
v 00.06.1944 – Kamionka
Breitenstein Gerhard
21.09.1924 – Altona
v 00.12.1943 – Wjasma
Bruns Heinrich
21.08.1912 –
20.06.1940 – Docelles
Budzyn Johann
16.04.1916 – Bremerhaven
v 00.01.1945 – Kielce
Carstens Alfred
28.01.1916 –
16.06.1940 – Vesoul
Christ Georg
20.07.1911 – Kleinbardorf
v 00.07.1944 – Bratacze
Dobiasch Karl 
28.04.1924 – Türmitz
v 00.01.1945 –
Dohrn Karl
27.06.1908 – Kropp
v 00.08.1944 – Stopnica
Dreßler Horst
06.11.1925 – Rathmanndorf
v 00.08.1944 – Cholojow
Eggert Hermann
21.12.1917 –
20.06.1940 – Docelles
Ellinghaus Günter
30.08.1926 – Lübeck
v 00.02.1945 – Polen
Feldmann Johann
09.01.1915 – Norden
v 00.12.1942 – Mittelabschnitt
Flindt Fritz
13.08.1907 – Kankelau
v 00.01.1945 – Zachelmie
Galinskiy Otto
23.05.1923 – Wartenberg
v 00.02.1944 – Sübabschnitt
Gassmann Wilhelm 
23.03.1915 – Hamburg
v 00.03.1945 – Breslau
Geistfeld Friedrich
23.03.1918 – Winzlar
v 00.07.1944 – Kamionka
Gohde Hinrich 
06.03.1921 – Kl. Meckelsen
v 00.07.1944 – Worosch.grad
Götze Werner
18.05.1923 – Deesbach
05.11.1941 – Borowik
Greger Alex 
28.02.1916 – Wentorf
v 00.07.1944 – Mittelabschnitt
Grötschel Werner
17.03.1924 – Hamburg
v 00.01.1945 – Polen
Güttler Reinhold
20.02.1916 – Heidenau
v 00.07.1944 – Kamionka
Hansen Peter Ketel 
04.08.1925 – Schleswig
v 00.01.1945 – Radom
Herzig Karl Heinz
09.12.1916 – Freiburg
Heuer Paul
31.12.1916 – Brietlingen
27.05.1940 – Zuytpeene
Hilzinger Johann Geoerg
05.01.1910 – Frankfurt/Main
v 00.09.1941 – Mittelabschnitt
Holze Friedrich
17.04.1920 – Bremen
v 00.07.1944 – Kamionka
Jacob Walter 
25.02.1925 – Hamburg
v 00.07.1944 – Mittelabschnitt
Janssen Karl Heinrich
18.05.1915 – Altona
05.09.1941 – Nikolskoje
Kelting Hermann
20.09.1921 – Daerstorf
Klüver Reymer
05.03.1927 – Hamburg
v 00.04.1945 – Küstrin
Kovar Josef
21.05.1908 – Hamburg
v 00.06.1944 – Tarnopol
Kraemer Georg
14.10.1910 – Flensburg
Krüger Walter
22.12.1919 – Schleswig
v 00.08.1943 – Mittelabschnitt
Krull Herbert
01.06.1925 – Hamburg
v 00.04.1945 – Berlin
Kühlke Heinrich
13.04.1917 – Uflede
17.09.1939 – Brest-Litowsk
Langer Siegfried
21.02.1924 – Hamburg
v 00.07.1944 – Cholojow
Luck Helmut
27.05.1920 – Wernshausen
v 00.10.1943 – Kiew
Marnette Karl 
13.10.1914 – Hüngsberg
v 00.08.1944 – Kamionka
Mein Hermann
17.02.1916 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Meyer Klaus Günter
06.11.1924 – Oldenburg
v 00.01.1945 – Koslitz
Meyer Walther 
04.04.1925 – Husum
v 00.08.1944 – Strzelce
Michalke Johannes
16.11.1915 – Hamburg
27.05.1940 – Zuytpeene
Mottlau Heinrich
16.08.1921 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Müller Paul
10.05.1909 – Zeinicke
05.11.1941 – Borowik
Müseler Josef 
12.04.1912 – Telgte
v 00.03.1945 – Spremberg
Natho Hans
20.10.1926 – Sachsen-Anhalt
v 00.07.1944 – Kamionka
Neuenstadt Wilhelm 
08.06.1925 – Hamburg
v 00.07.1944 – Lemberg
Neumann Ernst
16.05.1911 –  Berlin
v 00.02.1944 – Südabschnitt
Newe Rolf
25.08.1916 – Hamburg
27.05.1940 – Zuytpeene
Nissen Nicolaus
29.07.1924 – Sterup
v 00.08.1944 – Stopnica
Oettlein Erich 
04.12.1915 – Hamburg
v 00.12.1944 – Deutsch Eylau
Paul Ludwig
27.02.1911 – Neumünster
v 00.08.1944 – Stopnica
Peters Gustav
15.01.1915 – Hamburg
29.05.1940 – La Kruystraete
Petersen Hans
28.07.1925 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Pinnau Rudolf
13.08.1924 – Hohenfelde
v 00.01.1945 – Zachelmie
Pollmann Wilhelm
03.12.1915 –
20.06.1940 – Docelles
Polzer Alfred
25.09.1919 – Mürau
v 00.07.1943 – Wjasma
Polzin Emil
01.09.1907 – Unterlüß
v 00.12.1943 – Südabschnitt
Quast Walter 
04.09.1915 – Hamburg
v 00.07.1944 – Bratacza
Reher Heinz
03.10.1925 – Hamburg
v 00.08.1944 – Stopnica
Richter Anton
25.06.1909 – CSR
v 00.11.1944 – Sowjetunion
Ruffert Hans
03.07.1915 – Hainholz
27.05.1940 – Zuytpeene
Rump Karl Heinrich 
12.09.1924 – Hamburg
v 00.08.1943 – Kolodesi
Rüsch Werner Hans
02.02.1916 – Hamburg
05.11.1941 – Borowik
Sandeck Kurt
05.01.1916 – Graudenz
27.05.1940 –Zuytpeene
Schacht Harald 
14.05.1925 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Schildt Werner
08.11.1918 –
12.06.1940 – Ardeuil-Montfauxelles
Schmahljohann Gustav Adolf 
15.01.1925 – Glüsingen
v 00.07.1944 – Kamionka
Schnieder Louis
20.05.1912 – Brinkum
v 00.07.1944 – Kamionka
Schramm Paul 
17.04.1922 – Oldenburg
v 00.01.1945 – Tornau
Schulz Gerhard 
06.03.1926 – Berlin
v 00.08.1944 – Kamionka
Schwarz Josef 
19.09.1918 – CSR
v 00.01.1945 – Radom
Schweighofer Rudolf
24.05.1917 –
12.06.1940 – Ardeuil-Montfauxelles
Seevers Hermann
10.06.1912 – Hannover
v 00.07.1944 – Cholojow
Stege Gerhard
26.04.1907 – Thale
v 00.03.1945 – Küstrin
Stephan Manfred
12.03.1920 – Hamburg
v 00.08.1944 – Sowjetunion
Suhling Johann
09.12.1910 – Erichshof
v 00.07.1944 – Bratzcze
Tangermann Egon
28.12.1925 – Bremerhaven
v 00.08.1944 – Stopnica
Thelemann Peter
11.07.1924 – Emden
v 00.08.1944 – Stopnica
Timm Werner
20.01.1917 – Hamburg
27.05.1940 – Zuytpeene
Vocke Alfred
28.03.1926 – Celle
v 00.03.1945 – Guben
Wartig Erich
02.11.1917 –
17.06.1940 – Vesoul
Weidenbrück Adolf
31.08.1920 – Antweiler
v 00.07.1944 – Bug
Wildebrand Kurt
26.11.1915 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Willerding Karl Heinz
16.05.1920 – Hamburg-Altona
27.05.1940 – Zuytpeene
Witthoefft Heini
14.06.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Dabwa

Start typing and press Enter to search