8./76

Achenbach Siegfried
17.02.1924 – Westfalen
v 00.02.1945 – Bautzen
Awe Kurt
17.11.1919 – Hamburg-Altona
05.03.1942 – Tossno
Becker Wilhelm
11.11.1921 – Kierspe
v 00.01.1945 – Gulau
Beer Tobias
01.08.1915 – Grimmersum
10.02.1945 – Parchau
Blank Hermann
26.04.1924
Böckmann Hans
21.10.1907
00.00.1976
Boekhof Johann
14.09.1915
Bohlen Frerich
03.10.1917
00.00.1985
Bohlen Gerhard
03.10.1917
Bohlken Herbert
30.10.1905
Börnsen Johannes
03.04.1915 – Fleckeby
04.11.1940 – St. Germain
Bosselmann Gustav
18.05.1915
00.00.1991
Brandner Walter
18.09.1909 – Kiel
v 00.02.1945 – Glogau
Brengelmann Johann
05.04.1916 – Tweelbäke
v 00.08.1943 – Wjasma
Bürgener Werner Walter
03.11.1917 – Hamburg
07.10.1941 – Ssinjawino
Claussen Hermann
08.08.1922 – Barkhorn
v 00.02.1945 – Frankfurt/Oder
Cordes Walter
23.09.1915 – Leer
v 00.04.1944 – Lemberg
Dabelstein Adolf 
28.01.1915 – Hamburg
v 00.01.1945 – Glogau
Daniels Josef
19.02.1911 – aachen
23.04.1942 – Dubowik
Deicher Walter
16.04.1917
00.00.1996
Diemann Richard
28.03.1916
00.00.1996
Ehlers Heinrich
10.01.1905 – Emden
01.09.1939 – Lichnau
Erbst Karl-Heinz
00.00.1981
Feige Robert
29.08.1914
00.00.1996
Feldmann Behrend
24.03.1917
00.00.2002
Filzek Albert
23.04.1921 –
v 00.03.1944 – Osten
Freese Hermann
20.07.1915
00.00.2007
Geiser Johann
13.05.1925 – Gösslingen
00.01.1945 – Piotrkrow
Gerdes Fokko
11.04.1916
00.00.1992
Gerdes Hinrich
28.06.1917
Gersema Wemko
09.07.1916
Gimm Ernst
24.06.1915
Gosch Willi Reimer
16.02.1916 – Fedderingen
v 00.11.1943 – Kiew
Grimm Ernst
24.06.1915
Grothaus Hermann
00.00.1995
Hacker Günther
06.09.1917
00.00.1978
Harms Hinrich
11.09.1924 – Junkersott
v 00.07.1943 – Orel
Havel Vinzenz
18.02.1921 – Österreich
v 00.03.1945 – Berlin
Hellge Heinrich
19.04.1906
00.00.1987
Helmers Heinz 
02.05.1923 – Winkel
v 00.00.0000 – Orel
Herforth Wilhelm
24.02.1912
00.00.1995
Hinrichs Georg
26.03.1911 – Osterscheps
v 00.03.1943 – Wjasma
Hinz Johannes
23.12.1913
00.00.1982
Hopp Rudolf
23.05.1919 – CSR
v 00.07.1942 – Kiew
Horn Karl
06.05.1908 – Kiel
v 00.02.1945 – Glogau
Hunds Hans
29.11.1924 – Brand
v 00.01.1945 – Zakopane
Jakobs Willi
00.00.1983
Jürgens Otto
07.11.1909 – Bremen
v 00.04.1945 –
Kelm Erwin
02.03.1910
00.00.1992
Klein Rudi
Kohtz Karl 
14.07.1914 – Berlin
v 00.05.1945 – Berlin
König Willi
00.00.1974
Konlechner Wilhelm
15.06.1916 – Österreich
v 00.01.1945 – Lodz
Kreutz Werner
16.02.1916 – Hamburg
v 00.03.1944 – Tarnopol
Kröncke Ernst
25.09.1924 – Altenbruch
v 00.08.1943 – Alterowo
Kruse Robert
14.08.1918 – Hamburg
01.09.1939 – Lichnau
Kube Hans-Jürgen
05.11.1923 – Barmstedt
20.12.1942 – Höhe 174,4 n.w. Plechnowo
Lemberger Franz
15.04.1912 – Österreich
v 00.01.1945 – Frankfurt/Oder
Lembke Karl
23.06.1919 – Neumünster
v 00.08.1943 – Mittleabschnitt
Lütz Ewald
31.03.1914
28.04.1985
Martens Herbert
09.12.1915
Martin Karl
08.01.1914 – Hamburg
04.08.1941 – Stepanowa
Mazedowski Günther
29.12.1916 – Hamburg
v 00.09.1943 – Wjasma
Meiners Johann
02.01.1915
Merkt Walter
27.04.1917 – Schleiden
v 00.00.1943 – Wjasma
Möschel Hermann
03.07.1912 – Kaiserslautern
v 00.01.1945 – Radom
Mühlena Johann
14.06.1917
Münster Robert
30.08.1924 – Drochtersen
v 00.08.1943 – Wjasma
Nagel Rudolf
16.08.1909
00.00.1997
Neumann Conrad
02.01.1916
Niehaus Wilhelm
26.08.1916
00.00.1984
Nielsen Bernhard 
17.06.1918 – Schleswig
v 00.08.1943 – Wjasma
Pelz Karl
27.11.1919 – CSR
v 00.07.1944 –
Peters Franz
16.09.1916
Plöttner Helmut
26.05.1914
Possekel Willy
23.05.1917
Rave Heinrich
14.07.1921
Redder Karl Heinz
30.01.1923 – Hamburg
v 00.04.1945 – Küstrin
Reichstein Johannes
22.05.1915 – Quedlinburg
30.08.1941 – Mga
Reinhold Gerhard
25.02.1926 – Westerwald
v 00.01.1945 – Radom
Ripken Johann
00.00.1974
Rohlfs Freerk
30.05.1915
00.00.1994
Rohlfs Reinhard 
30.04.1923 – Ostfriesland
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Rowold Walter
11.07.1919
Rüther Bernhard
00.00.1988
Sachtleben Kurt
21.07.1917
00.00.1990
Sandgaard Fritz 
16.11.1907 – Varel
v 00.10.1943 – Dnjepr
Schlüter Hans
07.10.1913 – Hamburg
v 00.03.1945 – Falkenwalde
Schmid Johann
00.00.1982
Schmidt Nikolaus
14.09.1912
Schmidt Wilhelm
08.03.1916
Schulte Heinrich
21.11.1916
00.00.1992
Schulze Robert
22.04.1914 – Hamburg
10.03.1942 – Riga Feldlazarett608
Schütrumpf Heinrich
17.06.1908 – Arnoldshain
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Siebels Hinrich
14.09.1916
00.00.2000
Simon Helmut
02.11.1916
00.00.2001
Smidt Wilhelm
08.03.1916
Sötje Henri
15.02.1920
00.00.1995
Stahlbock Wilhelm
15.04.1919 – Hamburg-Altona
21.08.1941 – s. Belka
Stobbe Willy
14.06.1914
Stockum Georg
26.07.1918 –
01.08.1943 – Djessna
Strenge Werner
28.01.1921 – Quedlinburg
v 00.08.1943 – Wjasma
Stühmeyer Bernhard
20.10.1918
00.00.1991
Sumfleth Willy
26.01.1917
Thönes Heinz
02.03.1924 – Oberbech
v 00.03.1945 – Werbig
Thü Johannes
16.02.1915 – Loquard
31.01.1945 – Rützen
Timm Karl
12.07.1916
00.00.1991
Tüh Johannes
16.02.1915 – Loquard
v 00.01.1945 – Nord Schlesien
Wackermann Otto
24.02.1921
Wall Johann de
08.08.1915
Wanke Hans
19.05.1916
Weers Iko
00.00.1988
Weigel Kurt
20.04.1908
00.00.1992
Wilhaus Dirk
07.03.1915
Wille Heinrich 
30.07.1921 – Altluneberg
v 00.08.1943 – Orel
Wolken Bernhard
09.02.1915
00.00.1990
Wöllert Heinz
16.05.1916

Start typing and press Enter to search