StabsKp.90

Ahlswede Hermann
21.01.1921 – Hannover
v 00.10.1943 – Kiew
Alwardt Walter 
19.10.1919 – Hamburg
v 00.01.1942 – Wolchow
Anthony Alfred
08.04.1909 – Hamburg
v 00.01.1942 – Nowgorod
Bargen Jakob von
16.01.1909
Behringer Emil
18.02.1912 – Schleswig
v 00.02.1945 – Sagan
Bensemann Erich
26.09.1910 – Bromberg
Blaschke Alois
16.10.1914 – CSR
v 00.01.1945 – Krakau
Boehm Helmut
21.12.1920 – Hirschberg
v 00.09.1943 – Mittelabschnitt
Brüggemann Hans
30.06.1914 – Lübeck
31.08.1941 – Nikolskoje 2./San20
Bruhn Frank
27.04.1925 – Hamburg
v 00.03.1944 – Winnitza
Coners Engelbert
23.12.1911 – Augustfehn
v 00.09.1943 – Witebsk
Ehlers Herbert 
03.05.1919 – Schwarzenbek
v 00.02.1942 –
Frank Hermann
15.04.1912 – Schleswig
v 00.08.1943 – Kolodesi
Fuchs Hans
27.01.1913 – Friedrichshafen
v 00.03.1945 – Seelow
Gelitz Hermann
28.04.1916 – Hamburg
v 00.02.1945 – Parchim
Gross Paul
19.06.1924 – Saarland
v 00.01.1945 – Osten
Hempel Friedrich
19.10.1912 – Lübeck
v 00.01.1942 – Sowjetunion
Henninger Heinrich
26.03.1909 – Frankfurt/Main
v 00.08.1943 – Roslawl
Hotz Hermann
28.07.1917 – Hamburg
v 00.02.1945 – Glogau
Jancke Robert
28.02.1917 – Hamburg
v 00.04.1945 – Arensdorf
Johannsen Heinrich 
21.08.1913 – Hamburg
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Kieck Wilhelm
03.05.1922 – Lauenbrück
v 00.10.1943 – Grigorowka
Knoche Walter
18.01.1916 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Kugelmann Martin
03.10.1920 – Bernbeuren
v 12.01.1943 – Berditschew
Lassen Heinz
18.04.1916 – Hamburg
v 00.10.1943 – Sowjetunion
Lorenzen Peter
15.04.1922 – Dagebüll
v 00.10.1943 – Kiew
Maddaus Carl 
27.10.1916 – Hamburg
v 00.01.1942 – Nowgorod
Meyer Helmut
01.02.1920 –
v 00.01.1942 – Ilmensee
Mülleder Hubert 
01.08.1914 – Stellenfleth
v 00.10.1943 – Gorka
Müller Anton Ludwig 
31.05.1923 – Neunkirchen
v 00.08.1944 – Kielce
Müller Walter
28.09.1916 – Hamburg
v 00.10.1943 – Kiew
Nicklis Friedrich
10.11.1914 – Iggelbach
v 00.01.1945 – Osten
Porath Arno
12.05.1925 – Wietzenbruch
v 00.07.1944 – Kamionka
Pusback Franz
01.08.1917 – Geesthacht
v 00.01.1945 – Baranow
Schinckel Hermann
17.04.1915 – Holstein
v 00.01.1945 – Krotoschin
Schirdewahn Walter
17.04.1916 – Breslau
v 00.01.1945 – Radom
Severin Wilhelm
26.02.1925 – Hemeringen
v 00.00.1944 – Sowjetunion
Soetbeer Otto
12.04.1912 – Bleckede
v 00.08.1943 – Kamenez
Steinweg Max
11.03.1916 – Hamburg
10.07.1941 – HVP Witebsk
Stolte Gerd
05.10.1925 – Brambeck
v 00.04.1945 – Arensdorf
Warnke Albert
29.01.1916 – Stinstedt
v 00.01.1945 – Rawitsch
Warnken August 
17.07.1913 – Oldenburg
v 00.01.1945 – Warthe
Wentziger Arsene
01.02.1915 – Elsaß-Lothringen
v 00.00.0000 – Shitomir

Start typing and press Enter to search