2./PzJgAbt20

Backes Peter
20.02.1915 – Sotzweiler
04.08.1941 – Ratschino
Bittner Johann
22.10.1919 – Ober-Wekelsdorf
09.07.1941 – Witebsk
Bode Rudolf 
03.12.1921 – Uchtdorf
v 00.08.1943 – Wjasma
Brix Albert Franz
08.11.1916 – Hamburg
11.09.1941 – Mga HVP
Bruns Fokko
08.04.1912 – Ostgrossefehn
16.11.1941 – Tilsif Res. Lazarett
Bubbers Ernst
14.01.1920 – Meldorf
v 00.04.1944 – Kamenez-Podolsk
Bünning Christoph 
26.02.1921 – Preetz
v 00.01.1945 – Kielce
Drews Herbert
06.06.1918 – Hamburg
10.09.1941 – Ssinjawino
Edler Karl
13.06.1921 – Herford
10.09.1941 – Ssinjawino
Franke Gerhard
04.05.1923 – Wöbbelin
10.09.1941 – Ssinjawino
Frenzel Günther
26.11.1916 – Bremen
16.07.1941 – Cholm
Funke Herbert Hans
25.01.1915 – Höchst
10.09.1941 – Ssinjawino
Geest Alfred von der
25.08.1917 – Friedrichskoog
Gülker Clemens
07.07.1912 – Wesermünde
v 00.01.1945 – Crossen
Hackmann Karl Heinrich
07.10.1921 – Hamburg
v 00.10.1943 – Grigorowka
Häublein Ernst Friedrich
16.10.1920 – Hamburg
09.07.1941 – Witebsk
Heinrichs Walter
11.07.1921 – Hannover
v 00.08.1943 – Wjasma
Hesse Helmut
21.02.1919 – Duisburg
v 00.00.1944 – Kamenez-Podolsk
Jacobs Karl
23.12.1917 – Kiel
01.09.1941 – Mga
Kibat Hans
28.01.1908 – Schleswig
v 00.01.1945 – Osten
Koopmann Uwe
31.07.1922 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Kraft Richard
02.02.1919 – Mühlenberg
25.07.1944 – Winniki
Kreiss Johann Ludwig
02.12.1917 – Hamburg
03.12.1942 – Ssawino
Meister Klaus Norbert
22.11.1919 – Schleswig
v 00.08.1943 – Wjasma
Nothdurft Hermann
21.12.1910 – Barlt
v 00.01.1945 – Polen
Schaffrodt Klaus
10.07.1923 – Darmstadt
v 00.08.1943 – Wjasma
Schmidt Alfred
10.08.1908 – Hamburg
11.07.1942 – n. Mal Opotschiwalowo
Schnaars Bernhard
25.12.1919 – Fischerhude
v 00.08.1943 – Wjasma
Schnack Hans
24.03.1908 – Bonhöved
03.08.1941 – Rabejewa
Schröder Herbert 
02.06.1920 – Quickborn
v 00.01.1945 – Krakau
Schröder Heinz
17.06.1916 – Hamburg-Altona
02.08.1941 – Ilja Pustoj
Schwarz Hans Jürgen
20.05.1922 – Braunsweig
v 00.12.1944 – Kielce
Spechtmeier Heinz
27.11.1917 – Neuhaus
04.01.1943 – Ploskowo
Stange Hermann
04.05.1917 – Dockenhuden
08.09.1941 – Ssinjawino
Stenner Ludwig
15.10.1916 – Hamburg
v 00.07.1944 – Krotoschin
Stollenwerk Peter
02.02.1908 – Köln
04.09.1941 – Gory
Stuck Otto
05.08.1911 – Gallun
10.09.1941 – Ssinjawino
Thevis Johann 
31.03.1909 – Langbreich
v 00.08.1943 – Wjasma
Uth Wilhelm
09.08.1918 – Wolfmannsgehau
03.08.1941 – Ratschino
Vogt Alfred
22.07.1916 – Breslau
02.08.1941 – Stepanowa
Wagener Rudolf
20.03.1911 – Hamburg
01.08.1941 – Duchowschtschina Feldlazarett183
Wickhorst Jonny
24.04.1917 – Holzkupendorf
04.08.1941 – Ljachowo
Wilckens Johannes
11.10.1923 – Hamburg
17.12.1942 – Nasswa 2./San59
Wintjen Hinrich
18.10.1910 – Örel
04.12.1942 – Skripljanka
Wohlschläger Wolfgang
23.05.1923 – Oldemburg
v 00.08.1943 – Wjasma
Zickfeld Willi
30.04.1921 – Harriehausen
28.12.1942 – Newel Feldlazarett291

Start typing and press Enter to search