2./KS30

Arndt Willi
06.08.1917 – Sieb
07.09.1941 – Dubrowska
Balzer Peter
02.09.1918 – Dillingen
22.03.1942 – w. Mjassno-Bor
Beier Franz
11.09.1921 – Gurschdorf
05.10.1941 – Possjolok
Beneke Ewald
09.12.1918 – Hannover
03.09.1941 – Gory
Bienzeisler Georg
07.02.1922 – Tarnowitz
03.09.1941 – Gory
Bohm Franz
24.12.1916 – Schielde
06.09.1941 – Gory
Bömer Bernhard Josef
16.12.1920 – Greven
28.08.1943 – 0. Potschinok
Bothmer Jürgen von
16.05.1921 – Coswig
28.05.1942 – n. Radoni
Braun Arnold
20.12.1915 – Breinigerheide
08.12.1942 – Sasslonino
Chmielewski Willi
02.10.1908 – Osterode
15.01.1942 – Teremez
Denner Hans
28.01.1923 – Berlin
03.02.1942 – Szoltzy
Dies Georg Adam
21.05.1915 – Wuppertal
03.09.1941 – Gory
Dirkes Heinrich
05.02.1920 – Sendenhorst
15.09.1941 – Feldlazarett672
Dovidat Erich
08.08.1907 – Tilsit
18.08.1942 – n.w. Paporowo
Feierabend Erich
13.10.1910 – Dortmund
15.01.1942 – Teremez
Fischer Konrad
08.07.1922 – Rückersdorf
05.10.1941 – w. Possjolok 4
Hamerlok Josef
20.02.1915 – Cwiklitz
09.12.1942 – Sasslonino
Idkoviak Leoanhardt
07.10.1921 – Zbechy-Schönzell
15.01.1942 – Podberesje
Kaczmarek Bruno
16.09.1918 – Kattowitz
05.10.1941 – w. Possjolok 4
Kanwisch Wilhelm
03.05.1908 – Nispojanka
04.09.1941 – Solugubowka
Karls Eugen
29.06.1920 – Petersgrätz
03.09.1941 – Gory
Kases Friedrich
01.11.1919 – Altstadt
06.12.1942 – Sasslonino
Kellner Max
01.02.1909 – Rossdorf
04.08.1941 – Ratschino
Kijas Stefan
25.12.1920 – Birkenau
10.12.1941 – s. Ssitolmja
Krause Karl Otto
09.04.1915 – Lübeck
v 00.01.1943 – Welikije Luki
Lechenberger Wendelin
12.08.1917 – Ehrenberg
05.10.1941 – w. Possjolok 4
Lenke Erich
14.10.1910 – Kleingluschen
08.12.1942 – Sasslonino
Lewald Ernst
13.09.1916 – Zollen
21.11.1941 – w. Werch-Saoserje
Lompa Konrad
19.02.1920 – Radstein
28.08.1943 – 0. Potschinok
Maljann Karl-Heinz
26.01.1920 – Hamburg
17.06.1942 – Finew-Lug 1./San322
Maske Walter
23.03.1910 – Alt Hütten
21.11.1941 – w. Werch-Saoserje
Meinecke Otto
18.05.1916 – Vietze
12.08.1941 – Karalinez
Meinecke Otto
18.05.1916 – Vietze
12.08.1942 – s. Karalinez
Menke Otto
08.12.1923 – Oldenburg
29.11.1942 – Gajarewo
Paleta Emil Josef
13.03.1921 – Tschechowitz
28.05.1942 – n. Radoni
Reichelt Karl-Heinz
16.10.1919 – Hamburg
05.08.1941 – Ratschino
Saß Hans
21.08.1910 – Bartenhagen
10.11.1941 – Werch Saoserje
Schneider Franz
13.08.1918 – Gelsenkirchen
15.01.1942 – Teremez
Schulte August
02.02.1920 – Hüsten
03.09.1941 – Gory
Schwarze Rolf
16.05.1920 – Hamburg
18.07.1941 – Demidow
Sonntag Ernst
02.04.1915 – Wanne-Eickel
29.11.1942 – o. Gajarewo
Steflitsch Eduard
17.11.1914 – Marburg
05.10.1941 – w. Possjolok 4
Steig Heinz
01.04.1919 – Stettin
11.11.1941 –  Nowo-Nikolskoje 2./San59
Stein Otto
07.09.1916 – Sophienhof
28.08.1943 – 0. Potschinok
Stonawski Karl
28.05.1922 – Golleschau
05.12.1942 – b. Sasslonino
Störring Ewald
04.12.1914 – Hagen Haspe
03.09.1941 – Gory
Streese Hans
29.07.1917 – Kranzen
06.10.1941 – o. Possjolok 4
Strunk Wilhelm
10.11.1916 – Bochum-Stiepel
05.08.1941 – Ratschino
Truxa Alois
14.12.1919 – Wien
06.10.1941 – o. Possjolok 4
Tschirch Herbert
11.12.1919 – Goldentraum
04.11.1941 – n.w. Nowo-Nikolskoje
Uhde Alfred
28.04.1923 – Hamburg
18.07.1941 – Demidow
Uhde Alfred
28.04.1923 – Hamburg
18.07.1941 – Demidow
Ullmann Helmut
01.12.1914 – Borstendorf
01.12.1942 – Iwanowo
Ulrich Jakob
24.07.1911 – Lebecksmühle
16.09.1942 – w. Teremez
Voß Josef
29.09.1920 – Müschede
06.10.1941 – Possjolok 4
Wagner Rudolf
11.03.1921 – Duderstadt
16.01.1942 – w. Teremez
Wallach Rufin
14.11.1920 – Wiepole
30.11.1942 –b.  Iwanowo
Wassermann Heinrich
12.07.1915 – Limden
19.07.1941 – Miranowo
Weimann Gerhard
05.10.1917 – Messdorf
05.10.1941 – w. Possjolok 4
Wiezorek Richard
13.11.1911 – Breslau
10.11.1941 – Nowo-Nikolskoje 2./San59

Start typing and press Enter to search