11./90

Abegg Werner
25.03.1920 – Hamburg-Altona
Ahrens Gerhard
20.07.1925 – Prerow
v 00.01.1945 – Kielce
Ahrens Joachim
29.05.1923 – Lübeck
v 00.01.1945 – Kielce
Aufrichtig Hans
17.06.1916 – Frankfurt
04.09.1941 – Otradnoje
Bachmeyer Konrad
12.02.1912 – Untermimberg
v 00.12.1943 – Skragliewka
Badenhoop Karl 
17.09.1924 – Hannover
v 00.07.1943 – Jelnja
Baumann Heinrich
17.08.1914 – Münster
v 00.01.1945 – Kuby
Becker Helmut 
04.02.1919 – Hannover
v 00.03.1945 – Stettin
Becker Korad
02.12.1925 – Burguffeln
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Biehl Hans
06.12.1907 – Eschwege
v 00.01.1945 – Kielce
Böge Max
09.05.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Borck Hans Jürgen 
24.11.1925 – Hamburg
v 00.03.1945 – Küstrin
Bösch Rudolf
02.05.1924 – Bremen
v 00.08.1943 – Gorki
Brand Heinz
04.03.1915 – Lübeck
v 00.08.1941 – Newa
Brand Ihno
11.08.1924 – Ostfriesland
v 00.01.1944 – Petrikowzy
Brandenburg Kurt
07.08.1906 – Danzig
v 00.01.1945 – Krakau
Bretschneider Gerhard
04.06.1921 – Ladowitz
04.09.1941 – Otradnoje
Brun Peter 
29.12.1921 – Elsaß-Lothringen
v
Bruns Heinrich
24.11.1900 – Nordenham
v 00.08.1943 – Gorki
Burek Ludwig
06.09.1915 – Bielschowitz
04.09.1941 – Otradnoje
Büssenschütt Werner
18.12.1924 – Bremen
v 00.08.1943 – Gorki
Büttgen Hans
13.01.1914 – Kinzweiler
23.09.1941 – Wiborg
Cavodeau Emil 
07.10.1920 – Elsaß-Lothringen
v 00.01.1945 – Dyminu
Conrad Albert 
21.12.1906 – Duderstadt
v 00.03.1944 – Sowjetunion
Demant Otto
10.12.1910 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Dibbern Werner
21.05.1920 – Kiel
v 00.11.1943 –
Ehlers Heinrich
17.08.1911 – Buxtehude
v 00.01.1945 – Kielce
Einsiedler Walter
02.12.1924 – Hamburg
v 00.10.1943 – Grigorowka
Engelmann Hans
25.11.1906 – Wursen
v 00.03.1944 – Ukraine
Fehmann Hinrich
30.04.1916 – Bergenhusen
23.09.1941 – Wiborg
Förste Emil
02.03.1914 – Ravensdorf
04.09.1941 – Otradnoje
Frank Bruno 
06.08.1915 – Berlin
v 00.09.1943 – Grigorowka
Franz Paul 
02.04.1916 – Hamburg
v 00.08.1943 – Smolensk
Fuchs Stefan 
00.09.1920 – Fulda
v 00.08.1944 – Osten
Gaefke Erich 
08.11.1924 – Lütjenburg
v 00.01.1945 – Kielce
Gärtner Herbert Rudolf
07.11.1917 – Chemnitz
04.09.1941 – Otradnoje
Gaugler Hans
17.01.1911 – Berlin
v 00.03.1945 – Stettin
Greve Kurt
10.11.1922 – Lübeck
v 00.08.1943 – Gorki
Haase Walter 
20.05.1909 – Klaffenbach
v 00.01.1945 – Kielce
Hachmann Walter
14.05.1921 – Elmshorn
04.09.1941 – Otradnoje
Hartmann Hermann
25.11.1907 – Lauterberg
v 00.03.1945 – Spremberg
Hein Wilhelm
08.02.1924 – Cuxhaven
v 00.08.1943 – Gorki
Henke Josef
22.03.1912 – Kneheim
v 00.12.1943 – Berditschew
Heuser Hans
01.05.1923 – Hamburg
v 00.08.1943 – Gorki
Hoffmann Otto
30.10.1917 – Sieversdorf
v 00.09.1941 – Otranojean
Hofmann Felix 
12.01.1907 – Württemberg
v 00.03.1945 – Berlin
Hörner Alois 
09.03.1924 – Brunntal
v 00.10.1943 – Kiew
Horter Otto
10.12.1923 – Berlin
v 00.01.1944 – Sowjetunion
Hübner Walter
16.05.1908 – Ottendorf
v 00.08.1944 – Stopnica
Hüsgen Josef
22.05.1911 – Essen
v 00.01.1945 – Kielce
Janssen Ihnke
17.01.1923 – Westerende
v 00.10.1943 – Kiew
Jörg Johann
08.08.1914 – Waldenburg
v 00.12.1944 – Sowjetunion
Kellberg Karl Edwin
27.07.1910 – Jena
04.09.1941 – Otradnoje
Kelting Hermann
20.09.1921 – Daerstorf
Klein Karl 
26.07.1915 – Elsaß-Lothringen
v 00.12.1943 – Berditchew
Köhler Walter Paul
29.05.1920 – Eisenberg
04.09.1941 – Otradnoje
Köhn Hans Erich
27.08.1915 – Helgoland
v 00.01.1945 – Kielce
Kolossa Rudolf
19.11.1924 – Helmstedt
v 00.04.1944 – Sowjetunion
Kraus Heinz Werner
27.04.1924 – Hamburg
v 00.09.1943 – Lapniki
Krause Joachim
14.02.1922 – Reinsdorf
04.09.1941 – Otradnoje
Krebs Karl 
28.06.1925 – Frankfurt/Main
v 00.08.1944 – Krakau
Kriegenhofer Ludwig 
28.07.1927 – Ringham
v 00.04.1945 – Berlin
Krimson Otto
23.10.1915 – Altona
04.09.1941 – Otradnoje
Lindenberg Fritz
07.06.1924 – Eime
v 00.07.1944 – Zolkiew
Lindner Franz
22.08.1914 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Krakau
Lipski Wilhelm
04.10.1924 – Lütgenrode
v 00.01.1945 – Kielce
Lohmeyer Helmut
22.12.1924 – Bremen
v 00.01.1945 – Kielce
Macher Franz
07.11.1921 – Österreich
v 00.12.1942 – Welikije Luki
Maslaka Gustav
04.10.1922 – Mölln
v 00.01.1945 – Kuby
Maspfuhl Dieter
13.12.1926 – Stettin
v 00.01.1945 – Polen
Mauve Karl 
14.03.1904 –
v 00.08.1943 – Jelnja
Meckel August 
05.01.1908 – Bischofsheim
v 00.01.1945 – Radom
Meissner Willy
05.07.1920 – Eckolstädt
04.09.1941 – Otradnoje
Meyer Karl
03.03.1914 – Berneck
v 00.03.1945 – Küstrin
Mohr Hans Jürgen
07.07.1922 – Hamburg
v 00.08.1943 – Jelnja
Mollenhauer Robert Henry
29.10.1902 – Hamburg
04.09.1941 – Otradnoje
Müller Erich
28.07.1921 – Zeven
v 00.09.1941 – Pleskow
Müller Josef 
31.07.1914 – Arzheim
v 00.11.1943 – Kiew
Münch Alfred 
24.06.1925 – Neuenhagen
v 00.01.1945 – Warschau
Müther Friedel
19.04.1916 – Voldagsun
11.07.1941 – b. Witebsk
Nagler Karl 
27.04.1909 – Neubernricht
v 00.03.1944 – Lemberg
Niemann Walter
17.07.1925 – Lietzo
v 00.03.1944 – Winnitza
Nierke Rudi
02.09.1925 – Danzig
v 00.07.1944 – Pawlow
Nowak Richard 
19.06.1925 – Uelzen
v 00.01.1945 – Kielce
Olearczyk Oskar 
12.08.1923 – Polen
v 00.01.1945 – Osten
Otremba Paul
15.08.1925 – Berlin
v 00.08.1944 – Stopnica
Ottersbach Erich
27.11.1924 – Mauel
v 00.10.1944 – Weichselbogen
Pfau Konrad
19.03.1921 – Jena
v 00.08.1943 – Wjasma
Plaksties Henry 
20.03.1922 – Hamburg
v 00.08.1944 – Stopnica
Potzern Heinz
15.05.1921 – Brandenburg
v 00.08.1944 – Kielce
Rademacher Erich
30.06.1919 – Eilsleben
23.09.1941 – Wiborg
Rathmann Alfred
01.03.1911 – Lehnin
v 00.10.1944 – Osten
Rehberg Ernst Hermann
00.00.1900 –
04.09.1941 – Otradnoje
Reimers Julius
23.10.1914 – Hamburg
04.09.1941 – Otradnoje
Reinke Fritz
01.06.1917 – Neustettin
04.09.1941 – Otradnoje
Riemel Georg 
01.08.1917 – Ratzeburg
v 00.01.1945 – Kielce
Riesner Adolf
04.03.1918 – CSR
v 00.03.1944 – Guli
Rohde Otto
29.03.1916 – Ratzeburg
v 00.01.1945 – Kielce
Rohde Walter
13.07.1923 – Ahrensburg
v 00.07.1943 – Gorki
Rotter Egon
07.03.1915 – Schreiberzeifen
04.09.1941 – Otradnoje
Sabel Kurt 
12.02.1922 – Hamburg
v 00.02.1944 – Westukraine
Saft Ludwig
31.12.1918 – Hamburg
v 00.01.1945 – Baranow
Samson Herbert
15.08.1914 – Wilhelmshaven
v 00.10.1943 – Kiew
Sautter Ernst
25.05.1924 – Ohmenhausen
v 00.02.1944 – Winnitza
Scheel Julius
24.01.1900 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Schettler Walter
04.09.1912 – Thüringen
v 00.01.1945 – Ilza
Scheuermann Walter
04.06.1922 – Württemberg
v 00.11.1942 – Welikije Luki
Schlichting Bernhard
29.04.1913 – Hamburg
v 00.11.1943 – Kiew
Schlichting Heinrich
11.07.1917 – Rönfeldholz
04.09.1941 – Otradnoje
Schmeiser Ludwig
27.07.1907 – München
v 00.01.1945 – Warschau
Schmidt Heinrich 
24.01.1925 – Grosselbe
v 00.02.1944 – Latawa
Senske Otto 
04.07.1926 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Sevecke Hermann
17.04.1915 – Neustrelitz
04.09.1941 – Otradnoje
Siemers Otto
30.08.1908 – Hamburg
v 00.11.1943 – Kiew
Staegemann Kurt Paul
10.10.1919 – Berlin
04.07.1941 – Biholin
Stamme Johann
08.03.1908 – Hannover
v 00.08.1943 – Lapniki
Stanke Werner
10.11.1920 – Döllnitz
04.09.1941 – Otradnoje
Steffek Bernhard 
26.05.1906 – CSR
v 00.02.1944 – Winnitza
Steffens Paul
19.10.1909 – Hamburg
04.09.1941 – Otradnoje
Steurer Ulrich
07.02.1907 – Österreich
v 00.03.1945 –
Stolz Gerhard
08.05.1920 – Kiel
04.09.1941 – Otradnoje
Stucke Ludwig
29.10.1923 – Hamburg
v 00.08.1943 – Gorki
Supe Fritz 
23.04.1914 – Quakenbrück
v 00.01.1945 – Kielce
Talke Helmuth
11.11.1925 – Hamburg
v 00.08.1944 – Kielce
Teckenburg Herbert Hermann
21.02.1912 – Hamburg
04.09.1941 – Otradnoje
Trempenau Julius
12.10.1916 – Karby-Hagenow
04.09.1941 – Otradnoje
Trimpf Rudolf
23.01.1906 – Osterwanna
23.09.1941 – Wiborg
Uhl Rudolf
12.06.1925 – Marienborn
v 00.02.1945 – Sagan
Unterthurner Karl
25.08.1912 – Lüerte
v 00.08.1943 – Gorki
Venneberg Günther
17.10.1925 – Hamburg
v 00.07.1944 – Lemberg
Vogel Johann
13.07.1914 – Wanne-Eickel
04.09.1941 – Otradnoje
Voigt Fritz
10.08.1917 – Hamburg
v 00.08.1941 – Otradnoje
Weller Friedrich
22.03.1910 – Unturbach
v 00.01.1945 – Ilza
Wienck Johannes
14.11.1916 – Lübeck
v 00.01.1945 – Neiße
Wilbrandt Friedrich
26.12.1922 – Hamburg
v 00.01.1945 – Breslau
Wilms Guenther
13.10.1907 – Hannover
v 00.02.1944 – Chmelnik
Wimberger Josef 
05.12.1926 – Neukirchen
v 00.03.1945 – Neiße
Wirths Erwin
22.12.1906 – Geiningen
v 00.02.1944 – Wuina
Wolf Alfred
31.03.1909 – Schlesien
v 00.08.1943 – Gorki
Wolf Herbert
11.09.1906 – Hamburg
v 00.03.1945 – Küstrin
Wunsch Alfred 
10.06.1922 – Hamburg
v 00.08.1944 – Dolne
Ziebuhr Horst
05.02.1925 – Danzig
v 00.01.1945 – Lemberg
Zingelmann Ewald
15.07.1913 – Hamburg
v 00.12.1943 – Berditschew

Start typing and press Enter to search