3./PzAA120

Bachmann Fridolin
03.01.1912 – Üchtelhausen
v 00.12.1944 – Krakau
Bast Peter
04.05.1923 – Saarland
v 00.02.1944 – Ukraine
Bayer Franz
13.08.1912 – Wien
v 00.05.1945 – Laa Thaya
Beneker Gerd
02.07.1923 – Abbehausen
v 00.12.1943 – Shitomir
Best Ludwig
26.06.1912 – Dessau
v 00.01.1945 – Radom
Bosbach Peter
06.02.1910 – Bensberg
v 00.11.1943 – Berditschew
Bröking Hermann
07.08.1922 – Gevelsberg
v 00.00.0000 – Rumänien
Carlsson Richard
11.10.1910 – Kiel
v 00.07.1944 – Lemberg
Damm Günther
29.05.1920 – München
v 00.08.1943 – Potschinok
Diercks Erich
24.05.1921 – Bremen
v 00.01.1944 – Kursk
Döll Adolf
15.04.1911 – Homburg
v 00.01.1945 – Radom
Ennert Wilhelm
02.01.1910 – Stojentin
v 00.01.1945 – Kielce
Friederici Joachim
10.05.1915 – Berlin
v 00.08.1943 – Orel
Funke Walter
24.07.1923 – Radevormwald
v 00.11.1943 – Kiew
Goger Johann
25.12.1921 – Österreich
v 00.07.1944 – Kamionka
Günthner Georg
26.01.1914 – Mainz
v 00.01.1945 – Tomaszow
Hamburger Marcel
02.03.1925 – Elsaß-Lothringen
v 00.10.1944 – Baranow
Hansen Albert
06.20.1915 – Neumünster
v 00.01.1945 – Namslau
Harms Karl Heinz
27.10.1923 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Hechenberger Lorenz
16.01.1921 – Österreich
v 00.11.1943 – Belitsche
Hemmerling Norbert
05.01.1925 – Metz
v 00.01.1945 – Baranow
Heuser Johannes
15.04.1912 – Hamburg
v 00.01.1945 – Petrikau
Holl Anton
03.04.1924 – Österreich
v 00.12.1943 – Osten
Hotz Friedrich
08.04.1911 – Darmstadt
v 00.07.1944 – Lemberg
Jacob Karl
31.03.1921 – Elsaß-Lothringen
v 00.10.1944 – Warschau
Jung Klaus Dietrich
22.11.1924 – Sömmerda
v 00.07.1944 – Kamionka
Kaszta Aloys
17.06.1912 – Essen
v 00.01.1945 – Radom
Kersten Hermann
16.05.1915 – Reher
v 00.01.1945 – Tomaschew
Kiwitz Alfred
29.06.1911 – Moosdorf
v 00.03.1945 – Kurland
Klemmer Gerhard
23.06.1921 – Berlin
v 00.11.1943 – Belitsche
Kohl Wilhelm
24.12.1923 – Mannheim
v 00.11.1943 – Belitsche
Kotzel August
07.01.1906 – Geiselhöring
v 00.01.1945 – Radom
Krebs Alfred
19.07.1925 – Elbing
v 00.01.1945 – Radom
Krüger Friedrich
29.09.1923 – Bremen
v 00.12.1943 – Tscherwonoje
Kugler Helmut
24.07.1924 –
v 00.01.1945 – Starachovice
Langenbach Ewald
31.08.1907 – Bockenbach
v 00.11.1943 – Kiew
Leitner Josef
20.08.1920 – Österreich
v 00.02.1944 – Sowjetunion
Lischetzki Robert
07.06.1916 – Osterfelde
v 00.01.1945 – Radom
Matthiensen Paul
03.08.1910 – Oldenburg
v 00.08.1943 – Potschinok
Meier Kurt
19.09.1921 – Gelenau
v 00.03.1944 – Chmelnik
Mertens Hubert
07.07.1923 – Gustorf
v 00.03.1944 – Kamenez-Podolsk
Mieth Otto
22.09.1907 – Gusborn
v 00.07.1944 – Lemberg
Müller Fridolin
26.12.1923 – Herrenberg
v 00.07.1944 – Kamionka
Müller Walter
19.01.1920 – Celle
v 00.08.1943 – Orel
Netzel Otto
02.08.1907 – Nienbrügge
v 00.03.1944 – Kamenez-Podolsk
Patzneck Gerhard
10.03.1917 – Pommern
v 00.01.1945 – Osten
Petznick Gerhard
10.03.1917 – Lauchstädt
v 00.01.1945 – Osten
Rabatsch Ernst
09.03.1925 – Rumänien
v
Ripp Rolf
18.01.1923 – Kiel
v 00.08.1943 – Smolensk
Rohde Gerhard
07.07.1917 – Zeitlow
v 00.10.1943 – Belitsche
Ruhmann Heinrich
16.02.1910 – Hamburg
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Schäfer Klemens
28.02.1924 – Nordschlesien
v 00.11.1943 – Kiew
Schmidt Fritz
26.02.1925 – Altheide
v 00.08.1944 – Estland
Schnepp Franz
21.02.1907 – Berlin
v 00.01.1945 – Liegnitz
Schröpfer Josef
02.09.1914 – CSR
v 00.01.1944 – Kiew
Schumann Karl Heinz
22.09.1918 – Plön
v 00.01.1945 – Baranow
Semmelhaack Werner
13.01.1923 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Sonnleitner Max
12.05.1924 – Niederbayern
v 00.07.1944 – Lemberg
Spindelberger Johann
06.04.1924 – Österreich
v 00.11.1943 –
Steen Heinrich
23.08.1913 – Hamburg
v 00.11.1943 – Kiew
Stellbrink Walter
13.02.1910 – Bielefeld
v 00.01.1945 – Opoczno
Strassheim Alwin
16.02.1923 – Oberquembach
v 00.04.1944 – Kamionka
Thomas Bernhard
08.06.1923 – Weißstein
v 00.08.1943 – Orel
Ulrichs Robert
23.10.1916 – Osnabrück
v 00.02.1944 – Chmelnik
Voigt Heinz
29.01.1918 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kamionka
Völker Gerhard
26.08.1920 – Braunschweig
v 00.01.1945 – Kielce
Weiss Paul
09.12.1920 – Troisdorf
v 00.01.1945 – Krakau
Weller Günter
21.03.1926 – Kappeln
v 00.01.1945 – Neustadt
Wohlers Dietrich
07.10.1916 – Taarstedt
v 00.08.1943 – Potschinok
Zienczyk Paul
16.02.1917 – Hirschfelde
v 00.01.1945 – Osten
Zugehör Herbert
09.06.1925 – Eggersdorf
v 00.07.1944 –

Start typing and press Enter to search