2./Kampfschule20

Akelbein Helmut
05.05.1911 – Berlin
v 00.01.1945 – Polen
Albers Werner
04.05.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Warschau
Arndt Paul
06.11.1909 – Mannheim
v 00.01.1945 – Radom
Baalmann August
27.01.1907 – Löningen
v 00.02.1945 – Weichselbogen
Ballis Ludwig
22.07.1914 – Eberbach
v
Bartsch Paul
20.10.1912 – Striegau
v 00.01.1945 – Radom
Bergmann Wilhelm
28.08.1907 – Hannover
v 00.03.1945 – Kottbus
Böhmer Anton
20.03.1900 – Münster
v 00.02.1944 – Chmielnik
Bohnenberger Willi
03.02.1921 – Saarland
v 00.01.1945 –
Böttcher Gottfried
17.02.1911 – Dillenburg
v 00.01.1945 – Polen
Brammer Horst
21.01.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Brendes Walter
29.01.1911 – Gifhorn
v 00.01.1945 – Polen
Bugner Josef
12.03.1906 – CSR
v 00.01.1945 – Odrowac
Bühler Alois
17.06.1908 – Bobingen
v 00.01.1945 – Radom
Demmel Alfons
31.05.1912 – Waldmünchen
v 00.12.1944 – Tschenstochau
Diergardt Paul
23.05.1899 – Solingen
v 00.03.1944 – Ukraine
Dransfeld Tilemann
16.04.1916 – Kiel
v 00.01.1945 – Radom
Dümpelfeld Johann
12.03.1904 – Köln
v 00.01.1945 – Polen
Ehrlich Karl
26.01.1908 – Berlin
v 00.01.1945 – Radom
Friedrich Erwin
23.02.1926 – Mauskow
v 00.01.1945 – Radom
Graf Albert
31.07.1908 – Wuppertal
v 00.02.1945 – Brieg
Gums Georg
21.04.1911 – Polen
v 00.04.1945 – Fürstenwalde
Happe Eduard
26.09.1907 – Wuppertal
v 00.01.1945 – Polarwy
Harte Heinz
10.04.1924 – Kassel
v 00.10.1943 – Mittelabschnitt
Hartmann Ludwig
11.11.1925 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Baranow
Heinz Georg
13.05.1906 – Aulendorf
v 00.03.1945 – Küstrin
Herrmann Arthur
15.04.1906 – Bischofsheim
v 00.01.1945 – Starachowitce
Heumann Georg
15.11.1908 – Hausen
v 00.01.1945 – Warschau
Hübner Max
04.11.1921 – Bremen
v 00.08.1944 – Weichselbogen
Jablonski Franz
10.10.1906 – Remscheid
v 00.02.1945 – Beuthen
Jörgens Erich
30.08.1909 – Wuppertal
v 00.02.1945 – Tschenstochau
Jung Walter
31.05.1908 – Bonefeld
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Junga Friedrich
11.11.1907 – Hamburg
v 00.11.1944 – Polen
Klemens Hubert
08.04.1906 – Wickrath
v 00.01.1945 – Radom
Köhler Herbert
05.07.1909 – Gaswitz
v 00.01.1945 – Krakau
Konow Helmut
24.10.1926 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Körbs Kurt
06.02.1907 – Serba-Trotz
v 00.02.1945 – Glogau
Kroll Oskar
15.10.1908 – Wuppertal
v 00.03.1945 – Glogau
Krüger Gerhard
23.12.1921 – Hamburg
v 00.12.1944 – Radom
Künne Karl Heinz
25.02.1914 – Spanien
v 00.04.1945 – Tempelburg
Labetzke Peter
20.02.1907 – Remscheid
v 00.01.1945 – Radom
Lang Johann
26.01.1906 – Nürnberg
v 00.01.1945 – Radom
Lange Alwin
20.03.1916 – Nürnberg
v 00.01.1945 – Radom
Lange Rudolf
14.02.1907 – Cuxhaven
v 00.01.1945 – Schlesien
Leimann Christian
21.01.1908 – Neuss
v 00.01.1945 – Glogau
Lenz Paul Heinz
11.04.1917 – Berlin
v 00.04.1945 – Straußberg
Logemann Bernhard
16.06.1914 – Bookholzberg
v 00.01.1945 – Polen
Lohse Heinrich
04.01.1910 – Meezen
v 00.07.1944 – Mittelabschnitt
Lorent Joseph
04.04.1915 – Belgien
v 00.09.1944 –
Müller Hugo
12.02.1906 – Magdeburg
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Müller Johann
05.06.1914 – Saarbrücken
v 00.01.1945 – Krakau
Nocnik Markus
25.04.1911 –
v  – Osten
Nonn Johann
20.05.1909 – Spich
v 00.01.1945 – Radom
Okelbein Helmut
05.05.1911 – Berlin
v 00.12.1943 – Osten
Pecnik Franz
18.09.1923 – Jugoslawien
v 00.07.1944 – Rohatyn
Przybilla Johann
21.05.1917 – Polen
v 00.01.1945 – Radom
Rauh Wilhelm
14.09.1913 – Memmingen
v 00.01.1945 – Radom
Reger Willi
16.05.1913 – Einfeld
v 00.01.1945 – Radom
Retta Walter
22.11.1926 – BLumenthal
v 00.01.1945 – Radom
Ries Ernst
05.12.1921 – Hermülheim
v 00.02.1945 – Sorau
Rillex Fritz
21.09.1913 – Bochum
v 00.01.1945 – Osten
Risch Ernst
10.06.1910 – Lüneburg
v 00.01.1945 – Osten
Rosner Teodor
25.02.1907 – Polen
v 00.01.1945 – Radom
Rössler Heinrich
21.01.1908 – Frankfurt/Main
v 00.03.1945 – Küstrin
Schmidt Erich
12.12.1913 – Hamburg
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Schwarz Karl
22.05.1910 – Frankenthal
v 00.01.1945 – Schlowakei
Seidenstücker Kurt
16.09.1908 – Berlin
v 00.01.1945 – Osdrowac
Stark Anton
20.10.1904 – Gosberg
v 00.03.1944 – Adampol
Stenkewitz Martin
06.04.1919 – Hamburg
v 00.04.1945 – Fürstenwalde
Tenkhoff Franz
28.11.1913 – Beckum
v 00.01.1945 – Breslau
Terjung Johann
01.09.1905 – Essen
v 00.02.1944 – Sowjetunion
Trittschanke Wilhelm
13.01.1907 – Hannover
v 00.03.1945 – Eberswalde
Uhrich Erwin
18.10.1913 – Polen
v 00.07.1944 – Rohatyn
Voge Julius
30.03.1909 – Dangastermoor
v 00.01.1945 – Radom
Wasum Herbert
04.11.1907 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Polany
Zahn Karl
28.01.1909 – Jecha
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Zimmermann Folkert
11.09.1906 – Oldeborg
v 00.01.1945 – Minsk

Start typing and press Enter to search