3./PzJgAbt20

Barschin Günter
14.12.1925 – Lübeck
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Bendschneider Heinz Rudi
13.08.1917 – Hohen-Sprenz
Brand Albert Wendelin
04.04.1924 – Echlingerode
v 00.09.1943 – Bellajewo
Brückl Rudolf Karl
24.09.1921 – Hamburg-Altona
30.05.1942 – w. Ljubine-Pole
Döll Karl Heinz
26.10.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 –
Drefs Gerhard
30.04.1917 – Hamburg
05.12.1942 – Mjakotino 2./San59
Dürnberger Friedrich
20.07.1921 – Wettelsheim
02.02.1942 – Semtizy
Ehrentraut Herbert
27.02.1912 – Türchau
24.01.1942 – Pechewo
Eilken Johann
05.03.1916 – Altona
13.12.1942 – Konopeltschina
Fleischer Paul 
28.01.1912 – Dirschelwitz
v 00.03.1944 – Cernowitz
Funke Heinrich
15.07.1916 – Kanth
01.06.1942 – Ljubino-Pole
Garmhausen Adolf 
24.09.1915 – Bremen
v 00.02.1944 – Zernesti
Geldschläger Karl Heinz
10.05.1914 – Barth
10.07.1970 – Hamburg
Göddecke Walter 
03.04.1910 – Hamburg
v 00.04.1944 – Chotin
Grüttner Wolfgang
05.10.1919 – Breslau
21.01.1942 – Pechowo
Hass Bruno
27.03.1911 – Schleswig
v 00.09.1944 – Belgrad
Höppner Alfred
06.07.1920 – Bünningstedt
04.12.1942 – Sabolotje
Jungton Willi 
29.01.1917 – Schönwalde
v 00.12.1943 – Berditschew
Jürgens Friedrich
05.03.1911 – Mehlbeck
22.09.1941 – Wiborg
Kahrs Friedrich
21.11.1910 – Bulstedt
11.07.1941 – Witebsk
Kämpfe Herbert
24.08.1914 – Leubingen
27.05.1943 – n. Borowinka
Kasischke Willy Ernst
22.02.1918 – Hamburg
18.12.1942 – Nasswa 2./San59
Kassebohm Günther
03.12.1920 – Bremen
v 00.12.1943 – Kasatin
Kiewied Bernhard
27.07.1912 – Iheringsfehn
30.12.1942 – Ssofronkowo
Kittlass Adolf
26.08.1915 – Hamburg-Harburg
13.01.1945 – Slopiec-Szlachecki
Klay Rudolf
04.05.1917 – Hamburg
02.09.1941 – Petruschino
Knorr Fritz
29.07.1918 – Königsberg
28.01.1942 – Semtizy
Koza Bernhard
14.08.1921 – Leopoldsberg
28.08.1943 – Kolodesi
Kramer Hermann Karl
03.04.1912 – Bremerhaven
30.08.1941 – Petroschino
Kruse Hans
30.07.1921 – Hahn
05.12.1942 – Mjakotino
Langmaack Max
17.11.1913 – Tarpfeld
11.07.1941 – Letzy 1./San20
Lassahn Alfred
25.08.1920 – Beckmüssen
v 00.12.1943 – Berditschew
Lücke Albert
05.02.1908 – Bremen
v 00.03.1944 – Dnjestr
Lüdemann Georg Focke
17.03.1917 – Huntlosen
11.07.1941 – Letzy 1./San20
Matschke Manfred
15.07.1924 – Schlesien
v 00.01.1945 –
Mertens Albert 
02.07.1910 – Hamburg
v 00.01.1945 – Borkow
Meyer Hinrich
27.02.1910 – Hönau
v 00.01.1945 – Radom
Möller Theodor Bruno
23.10.1914 – Hamburg
01.06.1942 – w. Ljubino-Pole
Müller Rudolf
01.09.1916 – Hamburg
v 00.07.1942 – Wolchow
Ogrodnik Hans
08.01.1915 – Bismarckhütte
04.08.1941 – Ljachowo
Rittermann Joachim
19.07.1914 – Berlin-Charlottenburg
20.08.1941 – Königsberg Res. Lazarett III
Runge Heinrich
11.01.1919 – Heerstedt
27.05.1943 – n. Borowinka
Rüttger Josef
30.08.1920 – Mönchen-Gladbach
v 00.01.1945 – Borkow
Schmüser Hans
18.04.1920 – Lübeck
14.09.1941 – Ssinjawino
Schneider Otto
22.01.1917 – Bispingen
v 00.12.1943 – Berditschew
Schubert Josef
30.01.1912 – Breslau
v 00.12.1943 – Berditschew
Sibilis Johannes Willy
02.02.1913 – Hamburg
02.12.1942 – Naswa
Stelling Günther
18.06.1924 – Bremen
v 00.12.1944 – Ssamsanow
Stöcker Emil
02.07.1921 – Schwerdingen
21.01.1942 – Pechewo
Stubbemann Hermann
12.11.1915 – Felde
27.05.1943 – Nowo-Ssokolniki
Thielbar Johann 
24.02.1906 – Wawre
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Volzenlagel Friedrich
19.07.1916 – Geudertheim
01.01.1944 – Pjatki
Voss Wilhelm
16.03.1919 – Brokstedt
11.07.1941 – Witebsk
Wargaschewski Herbert
04.07.1924 – Hamburg
15.04.1944 – Buczacz 2./San20
Weiller Heinrich
13.02.1913 – Görlitz
v 00.01.1945 – Kielce
Wendelken Friedrich
10.03.1915 – Findorf
17.06.1940 – Vouconcourt
Wolpers Heinrich
17.05.1916 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce

Start typing and press Enter to search