Stab I./AR20

Alpen Reinhold
15.07.1914 – Lägerdorf
Andresen Nicolaus
16.03.1917 – Suderhackstedtfeld
05.12.1942 – Poddubje
Baade Julius
11.07.1915 – Holstein
v 00.01.1945 – Kielce
Bardeck Wilhelm
22.01.1905 – Saarland
v 00.01.1945 – Kielce
Behrens Fritz 
16.05.1909 – Kiel
v 00.01.1945 – Kielce
Bleul Helmut 
10.04.1916 – Hamburg
v 00.02.1945 – Sagan
Bombor Kurt 
19.05.1912 – Klausdorf
v 00.01.1945 – Kielce
Bortz Harald
08.10.1917 – Kiel
v 00.01.1945 – Kielce
Bünz Otto 
15.02.1914 – Holstein
v 00.03.1944 – Tarnopol
Burbes Robert
27.11.1907 – Saarbrücken
v 00.01.1945 – Kielce
Dirkes Eduard
12.01.1923 – Hochfeld
v 00.01.1945 – Polen
Disch Aristides
11.11.1915 – Bremerhaven
v 00.01.1945 – Kielce
Eden Alfred
18.11.1921 – Bremerhaven
v 00.01.1945 – Kielce
Fehrmann Werner 
18.04.1916 –
v  – Pommern
Förster Ludwig
20.07.1912 – Itzehoe
v 00.01.1945 – Kielce
Graser Willi
04.04.1911 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Hansen Heinz
23.11.1915 – Neumünster
05.12.1942 – Poddubje
Hauschild Wilhelm
03.01.1916 – Hamburg
v 00.03.1944 – Tarnopol
Holznagel Karl 
02.01.1912 – Berlin
v 00.01.1945 – Sagan
Hörburger Heinz Paul
23.07.1917 – Farmsen
Ibs Klaus
11.08.1912 – Glückstadt
v 00.07.1943 – Mittelabschnitt
Jacob Günther
02.04.1916 – Leipzig
05.12.1942 – Poddubje
Jonas Paul
16.02.1915 – Bornhöved
05.12.1942 – Poddubje
Kaja Walter
20.11.1910 – Itzehoe
v 00.12.1944 – Kielce
Kühl Fritz Ewald
23.02.1920 – Marne
21.10.1941 – Ssolugobowka Feldlazarett254
Limbach Andreas
23.03.1910 – Bremen
v 00.01.1945 – Kielce
Menke Horst Günther 
26.12.1921 – Mönchen-Gladbach
v 00.01.1945 – Tomschow
Pakebusch Günther
23.11.1914 – Niederlande
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Ruf Johannes 
18.12.1910 – CSR
v 00.01.1944 – Berditschew
Scharfenberg Rudolf
10.12.1915 – Elmshorn
v 00.01.1945 – Kielce
Schröder Erdmann
05.10.1913 – Itzehoe
v 00.01.1945 – Petrikau
Schröder Wilhelm
01.08.1914 – Schleswig
v 00.12.1943 – Berditschew
Schulz Erich
02.05.1912 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Steinparzer Michael
24.09.1919 – Österreich
v 00.01.1945 – Polen
Süllow Friedrich
26.09.1905 – Schwarme
13.12.1942 – 2./San59 Nawa Tuleipjewo
Tscheslog Gustav
12.01.1914 – Groß Strehlitz
05.12.1942 – Poddubje
Westphal Heinrich
22.03.1915 – Schönberg
03.12.1942 – 2./San59 Naswa Tuleipjewo
Wolf Max
03.10.1917 – Hamburg
18.01.1943 – Alexeikowo

Start typing and press Enter to search