Kampfschule20

Abegg Werner
25.03.1920 – Hamburg-Altona
Akelbein Helmut
05.05.1911 – Berlin
v 00.01.1945 – Polen
Albers Werner
04.05.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Warschau
Alda Josef
07.12.1911 – Rheinland
v 00.01.1945 – Radom
Allruth Wilhelm
14.03.1913 – Niedersachsen
v 00.01.1945 – Polen
Amrhein Sebastian
11.10.1906 – Soden
v 00.12.1944 –
Arndt Paul
06.11.1909 – Mannheim
v 00.01.1945 – Radom
Arns Martin
07.03.1906 – Alsdorf
v 00.02.1945 – Sagan
Assenmacher August
08.07.1909 – Rheinland
v 00.01.1945 – Kielce
Assenmacher Heinrich
03.05.1911 – Rheinland
v 00.01.1945 – Radom
Aulenbach Friedrich
24.09.1909 – Bremen
v 00.04.1945 – Wollin
Baalmann August
27.01.1907 – Löningen
v 00.02.1945 – Weichselbogen
Ballis Ludwig
22.07.1914 – Eberbach
v
Bamberg Otto
12.11.1909 – Medewitz
v 00.04.1945 – Fürstenwalde
Bartkowiak Franz
17.02.1910 – Bad Orb
v 00.01.1945 – Kamiena
Bartsch Paul
20.10.1912 – Striegau
v 00.01.1945 – Radom
Bauer Friedrich Hans
03.02.1910 – Greppin
v 00.04.1945 – Küstrin
Bauer Heinrich
02.12.1920 – Unterfranken
v 00.01.1945 – Radom
Baumeister Hans
17.10.1920 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Becker Albert
21.09.1926 – Hainstadt
v 00.07.1944 – Sowjetunion
Beerhalter Josef
29.12.1913 – Württemberg
v 00.01.1945 – Osten
Behmer Adolf
23.02.1910 – Hamburg
v 00.12.1944 – Weichselbogen
Behnke Jonny
19.05.1924 – Hamburg
v 00.12.1944 – Konski
Behrendt Heinz
25.11.1925 – Berlin
v 00.01.1945 – Konski
Berg Peter von
09.05.1911 – Aachen
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Berghöfer Karl
18.06.1906 – Remscheid
v 00.01.1945 – Radom
Bergmann Wilhelm
28.08.1907 – Hannover
v 00.03.1945 – Kottbus
Berner Hans
20.06.1911 – Hamburg
v 00.04.1945 – Seelow
Beyer Gerhard
07.04.1898 – Hauswalde
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Beyer Kurt
09.09.1912 – Krummensee
v 00.01.1945 –
Biederbeck Karl
30.06.1906 – Wuppertal
v 00.01.1945 – Radom
Biesterfeldt Karl Heinz
09.11.1919 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Birkenhäger Georg
30.08.1914 – Hilden
v 00.01.1945 – Konski
Böhme Rudolf
22.05.1914 – Meissen
v 00.01.1945 – Konski
Böhmer Anton
20.03.1900 – Münster
v 00.02.1944 – Chmielnik
Böhmer Conrad
21.01.1926 – Berlin
v 00.01.1945 – Krakau
Bohnenberger Willi
03.02.1921 – Saarland
v 00.01.1945 –
Bonat Helmut
05.05.1926 – Breslau
v 00.01.1945 – Radom
Bornemann Erich
25.01.1908 – Hückeswagen
v 00.01.1945 –
Bössem Hubert
29.04.1909 – Mönchen-Gladbach
v 00.11.1944 – Konski
Böttcher Gottfried
17.02.1911 – Dillenburg
v 00.01.1945 – Polen
Boye Leo
27.07.1906 – Hamburg
v 00.07.1944 – Kurzany
Brammer Horst
21.01.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Brand Ernst
30.03.1906 – Offenbach
v 00.01.1945 – Polen
Brandes Friedrich
25.04.1924 – Mascherode
v 00.01.1944 – Sowjetunion
Brauns Heinz
05.03.1925 – Berlin
v 00.01.1945 – Radom
Brendes Walter
29.01.1911 – Gifhorn
v 00.01.1945 – Polen
Breuer Klaus
28.04.1918 – Stade
v 00.06.1944 –
Brockmann Franz
31.01.1909 – Wolfsburg
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Brucker Karl
05.03.1909 – Kl. Ostheim
v 00.01.1945 –
Buchner Gustav
23.06.1925 – Pegnitz
v 00.01.1945 – Radom
Bugner Josef
12.03.1906 – CSR
v 00.01.1945 – Odrowac
Bühler Alois
17.06.1908 – Bobingen
v 00.01.1945 – Radom
Burmeister Fritz
08.10.1909 – Quickborn
v 00.01.1945 –
Büttner Eugen
18.06.1916 – Waldaschaff
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Casper Karl Friedrich
15.09.1914 –
Christ Karl
01.11.1919 – Elsaß-Lothringen
v 00.01.1945 – Konski
Cremer Ernst
24.03.1914 – Aachen
v 00.01.1945 – Radom
Crull Ernst
23.07.1913 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Dangel Anton
20.09.1913 – Aulendorf
v 00.01.1945 – Krakau
Demmel Alfons
31.05.1912 – Waldmünchen
v 00.12.1944 – Tschenstochau
Deutsch Fritz
22.08.1908 – Jockgrim
v 00.12.1944 – Warschau
Dibbern Curt
02.05.1914 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Diergardt Paul
23.05.1899 – Solingen
v 00.03.1944 – Ukraine
Discher Kurt
02.05.1915 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Doppel Franz
01.06.1905 – Düsseldorf
v 00.01.1945 – Radom
Dransfeld Tilemann
16.04.1916 – Kiel
v 00.01.1945 – Radom
Drews Guenther
20.03.1923 – Garstedt
v 00.01.1945 – Kielce
Drücke Heinrich
05.03.1907 – Remscheid
v 00.01.1945 – Warschau
Dümpelfeld Johann
12.03.1904 – Köln
v 00.01.1945 – Polen
Dünnwald Lothar
29.01.1907 – Opladen
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Ebler Walter
24.09.1913 – Ottenhofen
v 00.01.1945 – Radom
Eckhoff Karl
29.11.1920 – Drensteifurt
v 00.01.1945 –Baranow
Ehrlich Karl
26.01.1908 – Berlin
v 00.01.1945 – Radom
Eiberger Melchior
07.12.1911 – Unterkochen
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Eisold Friedrich
20.03.1911 – Sachsen
v 00.01.1945 – Radom
Elsässer Paul Erwin
23.03.1911 – Wesermünde
v 00.01.1945 – Konski
Erdmann Kurt
04.09.1912 – Ilmenau
v 00.01.1945 – Krakau
Evang Wilhelm
20.06.1906 – Radevormwald
v 00.12.1944 – Polen
Falkenstein Hermann
12.02.1909 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Weichsel
Feuring Eugen
25.01.1912 – Weidenau
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Fiedler Max
28.07.1907 – CSR
v 00.04.1945 – Seelow
Finner Erich
17.05.1907 – Hamburg
v 00.07.1944 – Galizien
Fischer Hermann
25.03.1906 – Essen
v 00.01.1945 – Baranow
Florezak Josef
27.08.1914 – Hannover
v 00.02.1945 – Steinau
Franzke Werner
29.05.1925 – Suchsdorf
v 00.01.1945 – Baranow
Frei Josef
21.03.1924 – Ulm
v 00.01.1945 – Osten
Friedrich Erwin
23.02.1926 – Mauskow
v 00.01.1945 – Radom
Gardes Gerd
01.06.1919 – Hamburg
v 00.12.1944 – Konski
Gayk Gustav
28.05.1898 – Gelsenkirchen
v 00.02.1944 – Sowjetunion
Glaser Walter
09.10.1914 – Weigsdorf
v 00.01.1945 – Warka
Götz Karl
17.07.1926 – Wertheim
v 00.07.1944 – Tarnopol
Graf Albert
31.07.1908 – Wuppertal
v 00.02.1945 – Brieg
Grotheer Diedrich
24.09.1924 – Hüttenbusch
v 00.01.1945 – Polen
Grüner Kurt
07.07.1914 – Dortmund
v 00.01.1945 – Radom
Gums Georg
21.04.1911 – Polen
v 00.04.1945 – Fürstenwalde
Hackmann Heinrich
26.10.1910 – Elmshorn
v 00.03.1944 – Ukraine
Haeckel Franz Heinrich
03.11.1921 – Wien
v 00.01.1945 – Radom
Hämel Hans
09.04.1925 – Lauenburg
v 00.01.1945 – Konski
Hanika Engelbert
02.04.1911 – CSR
v 00.02.1944 – Winnitza
Hansen Friedrich
15.10.1910 – Schleswig
v 00.01.1945 – Konski
Happe Eduard
26.09.1907 – Wuppertal
v 00.01.1945 – Polarwy
Harte Heinz
10.04.1924 – Kassel
v 00.10.1943 – Mittelabschnitt
Hartmann Ludwig
11.11.1925 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Baranow
Hauenschild Werner
17.06.1925 – Braunschweig
v 00.01.1945 – Warschau
Hauf Konrad
25.10.1906 – Meersburg
v 00.01.1945 – Krakau
Hausen Philipp
09.08.1912 – Linz
v 00.01.1945 – Krakau
Häußler Erwin
24.02.1925 – Württemberg
v 00.11.1944 –
Heiland Franz
30.01.1922 – Verden
v 00.01.1945 – Kattowitz
Heinsohn Hans
07.09.1923 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Heinz Georg
13.05.1906 – Aulendorf
v 00.03.1945 – Küstrin
Heinz Nikolaus
13.06.1906 – Arzfeld
v 00.11.1944 – Kielce
Heitbrock Wilhelm
04.09.1910 – Uelzen
v 00.01.1945 – Radom
Heitmann Otto
29.03.1920 – Mölln
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Hemmer Heinrich
16.05.1907 – Hückelhoven
v 00.01.1945 – Laschymi
Henze Günter
14.10.1925 – Niedersachsen
v 00.01.1945 – Warschau
Herrmann Arthur
15.04.1906 – Bischofsheim
v 00.01.1945 – Starachowitce
Herrmann Walter
13.01.1924 – Neisse
v 00.01.1945 – Polen
Heumann Georg
15.11.1908 – Hausen
v 00.01.1945 – Warschau
Hochmuth Franz
09.04.1909 – CSR
v 00.01.1945 – Glogau
Hofmann Otto
07.08.1906 – Kassel
v 00.01.1945 – Garnekl
Holzgrabe Heinrich
18.11.1912 – Plessenfelde
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Horstmann Hugo
03.04.1907 – Gorgast
v 00.01.1945 – Konski
Hübner Max
04.11.1921 – Bremen
v 00.08.1944 – Weichselbogen
Hüpeden Wilhelm
02.03.1906 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Kielce
Hutsch Leo
11.04.1926 – Benthen
v 00.08.1944 – Sowjetunion
Hüttmann Heinrich
11.05.1910 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Jablonski Franz
10.10.1906 – Remscheid
v 00.02.1945 – Beuthen
Jaentsch Walter
21.11.1908 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Jakob Horst
20.12.1908 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Janke Otto
01.12.1908 – Westpreußen
v 00.01.1944 – Radom
Jensen Hans
05.09.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Jörgens Erich
30.08.1909 – Wuppertal
v 00.02.1945 – Tschenstochau
Jung Walter
31.05.1908 – Bonefeld
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Junga Friedrich
11.11.1907 – Hamburg
v 00.11.1944 – Polen
Kappel Artur
17.02.1912 – Bessarabien
v 00.02.1945 – Cottbus
Kaslowski Hans
22.09.1917 –
v 00.01.1945 – Polen
Kästner Hans
09.05.1911 – Arnstadt
v 00.01.1945 – Polen
Kaussen Edmund
07.06.1906 – Rheinland
v 00.01.1945 – Osten
Kayser Germain
04.02.1922 – Elsaß-Lothringen
v 00.07.1944 – Tarnopol
Kewald Fritz
17.04.1909 – Frankfurt/Main
v 00.12.1944 –
Kiefer August
17.06.1908 – Saarland
v 00.01.1944 – Polen
Kienzle Ernst
06.10.1926 – Wiernsheim
v 00.03.1945 – Küstrin
Kipp Friedrich
19.04.1913 – Oldenburg
v 00.01.1945 –
Klemens Hubert
08.04.1906 – Wickrath
v 00.01.1945 – Radom
Kloppenburg Hugo
27.07.1907 – Itzehoe
v 00.01.1945 – Pomaschani
Klostermann Guenter
04.03.1926 – Wilhelmshaven
v 00.12.1944 – Radom
Knaack Walter
06.07.1910 – Hasloh
v 00.02.1945 – Sagan
Knirzinger Franz
07.08.1910 – Österreich
v 00.01.1945 – Radom
Koblitz Kurt
11.02.1911 – Schleswig-Holstein
v 00.03.1944 – Skala
Köhler Herbert
05.07.1909 – Gaswitz
v 00.01.1945 – Krakau
Kohler Martin
03.12.1926 – Dittigheim
v 00.01.1945 – Radom
Konow Helmut
24.10.1926 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Körbs Kurt
06.02.1907 – Serba-Trotz
v 00.02.1945 – Glogau
Kothbauer Alois
26.02.1921 – Österreich
v 00.01.1945 – Brockau
Köthe Justus
04.05.1917 – Neumorschen
v 00.02.1944 – Kamenez-Podolsk
Kraemer Georg
14.10.1910 – Flensburg
Kramer Alois
14.06.1914 – Ferthofen
v 00.12.1944 – Tschenstochau
Kreibiehl Karl
10.03.1924 – Landstuhl
v 00.01.1945 – Kattowitz
Kroll Oskar
15.10.1908 – Wuppertal
v 00.03.1945 – Glogau
Krueger Heinz Werner
14.03.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Krüger Gerhard
23.12.1921 – Hamburg
v 00.12.1944 – Radom
Krüger Leonhard
11.03.1907 – Hamburg
v 00.01.1945 – Osten
Kühbauch Fritz
10.01.1915 – Augsburg
v 00.12.1944 – Polen
Kuhn Erich
09.04.1920 – Berlin
v 00.01.1945 – Krakau
Kühne Herbert
09.04.1918 – Magdeburg
v 00.03.1944 – Ukraine
Kummer Erich
07.05.1907 – Suhl
v 00.04.1945 – Küstrin
Künne Karl Heinz
25.02.1914 – Spanien
v 00.04.1945 – Tempelburg
Kuntz Ernst
15.04.1913 – Elsaß-Lothringen
v 00.01.1945 – Konski
Kürsten Leo
08.06.1911 – Rheinphalz
v 00.01.1945 – Osten
Labetzke Peter
20.02.1907 – Remscheid
v 00.01.1945 – Radom
Lähndorf Wolfgang
16.11.1925 – Lübeck
v 00.07.1944 – Lunna
Lang Johann
26.01.1906 – Nürnberg
v 00.01.1945 – Radom
Lange Alwin
20.03.1916 – Nürnberg
v 00.01.1945 – Radom
Lange Rudolf
14.02.1907 – Cuxhaven
v 00.01.1945 – Schlesien
Latz Johann
10.06.1907 – Stolberg
v 00.01.1945 – Radom
Laubenstein Ludwig
20.08.1909 – Nierstein
v 00.00.1945 – Glogau
Leimann Christian
21.01.1908 – Neuss
v 00.01.1945 – Glogau
Leisinger Otto
31.03.1908 – Nußdorf
v 00.01.1945 – Radom
Lenz Paul Heinz
11.04.1917 – Berlin
v 00.04.1945 – Straußberg
Lichtenauer Friedrich
16.10.1910 – Hamburg
v 00.03.1945 – Baranow
Logemann Bernhard
16.06.1914 – Bookholzberg
v 00.01.1945 – Polen
Lohl Hans
24.03.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Lohse Heinrich
04.01.1910 – Meezen
v 00.07.1944 – Mittelabschnitt
Lorent Joseph
04.04.1915 – Belgien
v 00.09.1944 –
Luers Friedrich
27.12.1911 – Dangastermoor
v 00.01.1945 – Berlin
Luhmer Friedrich
01.06.1907 – Wuppertal
v 00.12.1944 – Weichselbogen
Lüth Heinrich
25.01.1908 – Satjendorf
v 00.01.1945 – Breslau
Lütke Wöstmann
21.03.1922 – Soest
v 00.01.1945 – Ostpreußen
Mahnken Johann
04.12.1910 – Horstedt
v 00.12.1944 –
Markau Fritz
24.12.1906 – Lennep
v 00.01.1945 – Radom
Masch Walter
13.03.1909 – Rathenow
v 00.01.1945 – Kattowitz
Matzerath Wilhelm
05.22.1913 – Remscheid
v 00.01.1945 – Polen
Maurer Franz
22.01.1923 – Gottenheim
v 00.12.1944 –
Maus Josef
24.11.1914 – Hessen
v 00.01.1945 – Radom
Mayer Karl
30.06.1923 – Österreich
v 00.12.1944 – Deba
Mayr Karl
17.08.1913 – Salzburg
v 00.04.1945 – Küstrin
Mehring Rudolf
21.08.1908 – Regensburg
v 00.01.1945 – Konski
Meiswinkel Ernst
29.03.1915 – Westfalen
v 00.01.1945 – Krakau
Menning Wilhelm
24.04.1907 – Anröchte
v 00.01.1945 – Osten
Merz Erich
06.02.1926 – Osterburken
v 00.07.1944 – Dnjepr
Metz Linus
07.05.1917 – Frauenroth
v 00.01.1945 – Krakau
Micek Walter
20.06.1914 – Nordhorn
v 00.02.1945 – Glogau
Möller Heinrich
24.11.1907 – Großalmerode
v 00.12.1944 – Lemberg
Müller Felix
22.09.1911 – Luxemburg
v 00.01.1945 – Konski
Müller Hans
15.06.1906 – Oberfranken
v 00.01.1945 – Krakau
Müller Hugo
12.02.1906 – Magdeburg
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Müller Joachim
15.12.1924 – Niedersachsen
v 00.01.1945 – Radom
Müller Johann
05.06.1914 – Saarbrücken
v 00.01.1945 – Krakau
Müller Peter
03.02.1906 – Opladen
v 00.02.1945 – Sorau
Müller Rudolf
17.08.1913 – Wiesbaden
v 00.04.1945 – Küstrin
Müller Werner
06.11.1916 – Lübeck
v 00.02.1945 – Glogau
Nabinger Rudolf
20.09.1908 – Pfalz
v 00.01.1945 – Osten
Neck Egon von
20.06.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Schlesien
Niedtfeld Rolf
16.09.1921 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Nocnik Markus
25.04.1911 –
v  – Osten
Nonn Johann
20.05.1909 – Spich
v 00.01.1945 – Radom
Nothnagel Ewald
16.08.1913 – Hamburg
v 00.01.1945 – Osten
Öhlinger Leopold
08.05.1908 – Linz
v 00.00.1945 – Weichselbogen
Öhlrich Hans
22.02.1917 – Hamburg
v 00.03.1944 – Berditschew
Okelbein Helmut
05.05.1911 – Berlin
v 00.12.1943 – Osten
Oligschläger Fritz
17.02.1916 – Solingen
v 00.01.1945 – Konski
Ortner Paul
17.05.1911 – Frankfurt/Main
v 00.07.1944 – Galizien
Otto Heinrich
09.03.1911 – Marburg
v 00.01.1945 – Radom
Papendorf Franz
24.07.1914 – Hamburg
v 00.03.1944 – Tarnopol
Pecnik Franz
18.09.1923 – Jugoslawien
v 00.07.1944 – Rohatyn
Peter Stefan
31.10.1907 – Unterrosphe
v 00.01.1945 – Radom
Piepenhagen Heinrich
10.09.1912 – Hannover
v 00.02.1945 – Schlesien
Pinnau Herbert
24.07.1912 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Pothast Wilhelm
04.02.1920 – Mülheim
v 00.03.1945 – Spremberg
Preiksch Richard
24.06.1907 – Bremen
v 00.01.1945 – Warschau
Probohl Adolf
24.07.1907 – Westpreußen
v 00.01.1945 – Ostpreußen
Przybilla Johann
21.05.1917 – Polen
v 00.01.1945 – Radom
Quisbrock August
12.01.1918 – Altenhagen
v 00.01.1945 – Polen
Rauh Wilhelm
14.09.1913 – Memmingen
v 00.01.1945 – Radom
Reese Heinrich
24.02.1915 – Gellersen
v 00.01.1945 – Radom
Reger Willi
16.05.1913 – Einfeld
v 00.01.1945 – Radom
Reim Herbert
29.10.1919 – CSR
v 00.01.1945 – Sagan
Renner Alfons
01.06.1914 – Gelsenkirchen
v 00.03.1944 – Mittleabschnitt
Retta Walter
22.11.1926 – BLumenthal
v 00.01.1945 – Radom
Rheinheimer Walter
08.03.1910 – Hannover
v 00.02.1945 – Tielitz
Richter Kurt
19.08.1906 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Rickmers Johannes
09.12.1914 – Helgoland
v 00.01.1945 – Polen
Ries Ernst
05.12.1921 – Hermülheim
v 00.02.1945 – Sorau
Rillex Fritz
21.09.1913 – Bochum
v 00.01.1945 – Osten
Ringe Otto
12.08.1914 – Hamburg
v 00.01.1945 – Radom
Risch Ernst
10.06.1910 – Lüneburg
v 00.01.1945 – Osten
Ritter Ottomar
08.07.1906 – Weida
v 00.01.1944 –
Robrahn Rudolf
09.05.1909 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Rohrberg Friedel
31.03.1925 – Hannover
v 00.01.1945 – Strelitz
Roosen Karl
12.10.1912 – Kempen
v 00.03.1944 – Chmelnik
Röppenack Willi
20.04.1911 – Werna
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Rosner Teodor
25.02.1907 – Polen
v 00.01.1945 – Radom
Rössler Heinrich
21.01.1908 – Frankfurt/Main
v 00.03.1945 – Küstrin
Rühsmann Wilhelm
24.03.1908 – Witten
v 00.01.1945 – Polen
Schäfer Johann
23.11.1907 – Hessen
v 00.01.1945 – Starakowice
Schäfer Paul
10.02.1907 – Wilthen
v 00.01.1945 – Krutkie
Schäffler Jakob
22.07.1909 – Meckenbeuren
v 00.01.1945 – warschau
Schiffer Friedrich
12.09.1907 – Zweibrücken
v 00.01.1945 – Radom
Schlegel Ludwig
28.07.1925 – Arzberg
v 00.07.1944 – Rohatza
Schlesener Walter
15.07.1906 – Berlin
v 00.01.1945 – Konski
Schlösser Hans
05.08.1912 – Brandenburg
v 00.03.1944 – Ramme
Schmidt Alois
05.07.1907 – Dahlheim
v 00.01.1945 – Radom
Schmidt Erich
12.12.1913 – Hamburg
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Schmidt Werner
01.10.1925 – Nd. Lausitz
v 00.02.1945 – Sorau
Schmitt Linus
02.09.1924 – Karlsdorf
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Schmitt Ludwig
08.11.1907 – Bosenheim
v 00.01.1945 – Tschenstochau
Schneider Fritz
03.02.1907 – Elgersburg
v 00.12.1944 – Weichselbogen
Schneider Herbert
06.08.1911 – Offenbach
v 00.07.1944 – Lemberg
Schneider Willi
06.07.1906 – Wiesbaden
v 00.01.1945 – Radom
Schober Horst
22.04.1925 – Hamburg
v 00.01.1945 – Polen
Schraag Emil
08.06.1916 – Stuttgart
v 00.12.1944 – Ostpreußen
Schreiber Willi
02.11.1919 – Saarland
v 00.12.1944 – Tschenstochau
Schröder Hugo
28.01.1906 – Hachelbich
v 00.01.1945 – Polen
Schuck Franz
24.03.1909 – Immelborn
v 00.01.1945 – Radom
Schüller Franz
09.02.1907 – Wien
v 00.12.1944 –
Schulze Friedrich
18.11.1908 – Dedendorf
v 00.03.1945 –
Schütte Karl
27.07.1905 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Schwandt Erich
10.04.1908 – Remscheid
v 00.01.1945 – Krakau
Schwarz Karl
22.05.1910 – Frankenthal
v 00.01.1945 – Schlowakei
Schwenk Hans Ulrich
25.03.1926 – Münsingen
v 00.01.1945 – Radom
Seehaus Heinrich
19.02.1913 – Darmstadt
v 00.01.1945 – Radom
Seidenberg Gerhard
13.03.1918 – Berlin
v 00.02.1944 –
Seidenstücker Kurt
16.09.1908 – Berlin
v 00.01.1945 – Osdrowac
Semcken Harry
08.10.1910 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Siegele Albert
10.07.1925 – Bruchsal
v 00.01.1945 – Polen
Singer Ludwig
09.04.1906 – Heidelberg
v 00.01.1945 – Polany
Sorgalla Gustav
20.05.1906 – Böhnshausen
v 00.03.1945 – Tempelburg
Sorge Arthur
02.03.1908 – Hechtsheim
v 00.01.1945 – Polen
Stark Anton
20.10.1904 – Gosberg
v 00.03.1944 – Adampol
Stegen Willi
27.05.1910 – Wennigsen
v 00.01.1945 – Radom
Stein Adolf
24.03.1911 – Wuppertal
v 00.01.1945 – Radom
Stein Karl
08.08.1910 – Oberhausen
v 00.01.1945 – Polen
Stendorf Arthur
13.11.1906 – Seedorf
v 00.01.1945 – Osten
Stenkewitz Martin
06.04.1919 – Hamburg
v 00.04.1945 – Fürstenwalde
Strebe Herbert
09.03.1912 – Bornstedt
v 00.01.1945 – Radom
Stumpf Hans
02.07.1916 – Hargesheim
v 00.03.1944 – Ukraine
Szymkowiak Leo
03.04.1915 – Wanne-Eickel
v 00.03.1944 – Winnitza
Tasche Otto
05.01.1906 – Westfalen
v 00.01.1945 – Polen
Tebben Hans
02.01.1923 – Emden
v 00.01.1945 – Polen
Tegtmeier Albert
29.03.1906 – Hannover
v 00.01.1944 – Sowjetunion
Tenkhoff Franz
28.11.1913 – Beckum
v 00.01.1945 – Breslau
Terjung Johann
01.09.1905 – Essen
v 00.02.1944 – Sowjetunion
Thielking Willi
24.09.1927 – Schönfeld
v 00.04.1945 –
Tons Matthias
06.03.1913 – Bremen
v 00.01.1945 – Radom
Tramm Heinrich
11.05.1911 – Flensburg
v 00.12.1944 – Radom
Trautmann Heinrich
03.12.1925 – Darmstadt
v 00.07.1944 – Mittelabschnitt
Trittschanke Wilhelm
13.01.1907 – Hannover
v 00.03.1945 – Eberswalde
Uhrich Erwin
18.10.1913 – Polen
v 00.07.1944 – Rohatyn
Ungermann August
22.05.1910 – Geislitz
v 00.01.1945 – Radom
Usadel Karl
25.06.1909 – Hamburg
v 00.04.1945 – Berlin
Voge Julius
30.03.1909 – Dangastermoor
v 00.01.1945 – Radom
Waldecker Christian
03.05.1905 – Nickenich
v 00.01.1945 – Polen
Wasum Herbert
04.11.1907 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Polany
Wegner Harry
18.06.1925 – Lodz
v 00.01.1945 – Radom
Wendel Franz
08.06.1924 – Sönnern
v 00.01.1945 – Kielce
Westbrock August
19.08.1914 – Ennigerloh
v 00.02.1945 – Glogau
Wiechmann Henri
21.10.1910 – Hamburg
v 00.01.1945 – Konski
Wildfeuer Harti
28.12.1913 –
v 00.01.1945 – Radom
Winkler Alfred
06.09.1926 – CSR
v 00.01.1945 – Konski
Wirtz Karl Heinz
10.01.1920 – Hamburg
v 00.01.1945 – Polen
Wolff Walter
04.10.1911 – Wuppertal
v 00.01.1945 – Warschau
Wunderlich Hans
27.02.1913 – Oberstedten
v 00.10.1944 –
Wurster Oskar
27.05.1908 – Braunschweig
v 00.01.1945 – Ostrowice
Zahn Karl
28.01.1909 – Jecha
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Zimmermann Folkert
11.09.1906 – Oldeborg
v 00.01.1945 – Minsk
Zokat Kurt
04.02.1912 – Wiesbaden
v 00.01.1945 – Radom

Start typing and press Enter to search