1./NachschubKp20

Abegg Werner
25.03.1920 – Hamburg-Altona
Aleff Francois
05.12.1924 – Belgien
v 00.04.1945 – Petrikau
Baumhöfer Georg
07.11.1913 – Emsland
v 00.01.1945 – Starachowice
Becker Ernst
06.04.1920 – Hessen
v 00.01.1945 – Radom
Berenz Georg
22.06.1906 – Güls
v 00.01.1945 – Krakau
Brück Wilhelm
22.02.1911 – Kinzenbach
v 00.01.1945 – Radom
Dalbert Heinz
15.04.1920 – Hindenburg
v 00.01.1945 – Kielce
Dusold Johann
13.11.1900 – Oberküps
v 00.03.1945 – Frankfurt/Oder
Ennen Johann
26.01.1906 – Österdeich
v 00.01.1945 – Warschau
Etzmannsdorfer Leopold
27.09.1906 – Österreich
v 00.09.1941 – Osten
Filip Anton
01.06.1911 – Wien
v 00.02.1944 – Sowjetunion
Giese Johann
22.11.1909 – Gr. Weeden
v 00.01.1945 – Kielce
Grapentin Herbert
22.02.1905 – Danzig
v 00.03.1945 – Danzig
Hanke Friedrich
03.10.1909 – Nalhof
v 00.01.1945 – Osten
Herrmann Anton
17.11.1909 – Porselen
v 00.12.1944 – Suwalki
Höper Friedrich
02.09.1900 – Bremen
v 00.01.1945 – Krakau
Jaeger Alfred
06.03.1908 – Ellund
v 00.01.1945 – Osten
Jensen Friedrich Heinrich
13.04.1912 – Rantrum
v 00.01.1945 – Kielce
Klammt Erich
16.12.1914 – Waldenburg
v 00.01.1945 – Osten
Korn Theodor
05.04.1904 – Ronnenberg
v 00.01.1945 – Radom
Kröger Hennig
12.07.1899 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Lausser Max
08.06.1901 – Holzmühle
v 00.01.1945 – Polen
Lotze Bernhard
15.08.1911 – Ersen
v 00.01.1945 – Krakau
Maeder Wolfgang
29.04.1908 – Hamburg
v 00.01.1945 – Kielce
Matthes Paul
01.08.1905 – Bitz
v 00.01.1945 – Krakau
Moritzhuber Josef
19.08.1903 – Österreich
v 00.01.1945 – Krakau
Niederberger Johann
24.10.1908 – Ristfeucht
v 00.01.1945 – Krakau
Oldewurtel Friedrich
02.05.1907 – Extum
v 00.01.1945 – Warschau
Pirkenseer Johann
19.10.1901 – Kuntsdorf
v 00.01.1945 – Radom
Riederer Heribert
11.03.1905 – Aichkirchen
v 00.01.1945 – Scharnow
Rossner Erich
18.06.1906 – Geisenhain
v 00.01.1945 – Osten
Schmid Ludwig
18.05.1907 – Eschlkam
v 00.01.1945 – Polen
Schneider Karl
05.05.1920 – Hessen
v 00.01.1945 – Krakau
Sladky Josef
22.12.1897 – Plößberg
v 00.01.1945 – Polen
Storck Fritz
10.10.1907 – Frankfurt/Main
v 00.01.1945 – Krakau
Stum Reinhold
11.02.1922 – Soffen
v 00.12.1944 – Radom
Suhr Christian
07.06.1906 – Fischbeck
v 00.01.1945 – Radom
Vogel Karl
30.06.1920 – Twiste
v 00.01.1945 – Weichselbogen
Warnke Franz
23.08.1913 – Beseritz
v 00.10.1943 – Kiew
Wittke Kurt
25.08.1916 – Hamburg
v 00.01.1945 –
Wulle Albert
26.01.1907 – Oberursel
v 00.01.1945 – Osten
Zeller Johannes
02.06.1906 – Jossa
v 00.01.1945 – Warschau

Start typing and press Enter to search